Tipy na nábytek, který nesmí chybět v žádném pokoji větších dětí

Jak nám naše děti rostou, z miminek jsou batolata, později školkaři, školáci a nakonec studenti středních škol. Už ve vyšších ročnících na základní škole však mohou děti „žadonit“ o nový nábytek do studentského pokoje. Nábytek, který nebude dětinský, posetý obrázky, jednoduše chtějí splnit své očekávání, uplatnit svůj vkus. Co do takového studentského pokoje určitě koupit?

Jak nám naše děti rostou, z miminek jsou batolata, později školkaři, školáci a nakonec studenti středních škol. Už ve vyšších ročnících na základní škole však mohou děti „žadonit“ o nový nábytek do studentského pokoje – inspiraci čerpejte zde: https://www.tmnabytek.cz/nabytek/kresla/mistnost/pokoj-pro-deti-a-mladez . Nábytek, který nebude dětinský, posetý obrázky, jednoduše chtějí splnit své očekávání, uplatnit svůj vkus. Co do takového studentského pokoje určitě koupit?

Kvalitní kancelářský stůl a židle

Dokud jsou děti malé, často vypracovávají domácí úkoly v kuchyni u jídelního stolu spolu s rodiči. Jak ale rostou, pracují samostatně a je důležité zajistit jim adekvátní prostor ke studiu. Prostor, kde si umístí vysněný počítač a budou mít klid na vše, co do školy musí zpracovávat. Pracovní stůl by měl mít zásuvky nebo skříňky po stranách na uložení knížek a sešitů. Pokud dítě používá klasickou klávesnici k PC, volte model s vysunovací poličkou, na kterou se klávesnice umístí a schová.

Kancelářská židle do studentského pokoje by měla být nastavitelná, co se výšky týče, je dobré, když má područky a opěrná plocha je dostatečně vysoká tak, aby se dala opřít i hlava. Výhodné jsou i kolečka u židle, zvlášť když se občas dítě potřebuje o kousek přesunout např. k tiskárně nebo jiné technické pomůcce.

Noční stolky do každého studentského pokoje

Zpravidla dětem kupujeme kvalitní a dostatečně velké postele, což je základ. Ovšem mnoho rodičů naprosto zapomíná, že i děti potřebují noční stolky – široká nabídka stolků: https://www.tmnabytek.cz/nabytek/nocni-stolky. Mnohé typy najdete na tmnabbytek.cz a vyberete si, ať už chcete klasický šuplíkový model nebo extravagantní. Děti možná potěší i stolek tzv. kontejner se zásuvkami na kolečkách, který si mohou posunout tam, kde zrovna sedí a mít tak stolek na čaj či svačinu stále po ruce.

Komody i malá pohovka

Zajistěte dětem dostatek úložného prostoru tak aby se jim věci daly uschovat. Je lepší volit šuplíkové komody, z nichž jim nic nevypadne a nebude je odrazovat si věci uklízet.

Pokud bude studentský pokoj (vybírat můžete zde https://www.tmnabytek.cz/nabytek/konferencni-stolky/mistnost/pokoj-pro-deti-a-mladez) vybaven i menší pohovkou nebo gaučem, děti vám budou vděčné. Budou mít cool prostor, kde si sednout, když jim přijde jakákoli návštěva.

Kvalitní a cenově dostupný nábytek nejen do studentských pokojů najdete na tmnabytek.cz.