Předsíňový nábytek – jak si zařídit předsíň nebo chodbu?

Předsíň nebo chodba je vstupním prostorem každého bytu. Jelikož obvykle nemívá příliš velké rozměry, což platí především pro panelákové byty, je třeba při jejím zařizování volit menší nábytek i ostatní doplňky.

V každém případě by předsíň měla působit co nejpříjemněji jak pro majitele bytu, tak i pro návštěvníky. Je třeba mít na paměti především fakt, že první dojem je vždy velice důležitý.

Hlavním cílem při vybavování předsíně by měla být účelnost a praktičnost. Nábytek by neměl už tak malý prostor ještě více zmenšovat. Proto jsou ideálním řešením vestavěné skříně s posuvnými dveřmi, které nijak nepřekážejí. Vestavěné skříně poskytují díky výšce až ke stropu dostatečný skladovací prostor, který pojme oblečení, obuv, kufry a tašky, čisticí prostředky a další potřeby pro domácnost, pro které byste jinak obtížně hledali vhodné místo. Velkou výhodou vestavěných skříní je možnost volby uspořádání vnitřních polic.

Žádná předsíň se neobejde před věšákové stěny. Na trhu jsou dnes věšákové předsíňové stěny do malých předsíní, díky kterým získáte jednak ideální nábytek do předsíně, a jednak možnost pohodlného odložení kabátů, bund, pokrývek hlavy, případně i denně používané obuvi. Stejně tak mohou předsíňovou stěnu využít i vaši hosté. Výhodou věšákových stěn je dostatečně velké zrcadlo, ale případně také skříňka na odložení sezónních svršků. Předsíňová stěna se skříňkou a botníkem vás zbaví starostí s vymýšlením dalšího kusu nábytku, jeho barevným sladěním a hlavně umístěním v malém prostoru.

Pokud to prostor předsíně umožňuje, můžete si pořídit moderní předsíňový nábytek v podobě skříněk či komod. Nemáte-li vhodné místo pro věšákovou předsíňovou stěnu, můžete zvolit nástěnný věšák a malý botník nebo skříňku. Jednotlivé kusy může vybrat ve stejném dekoru a rozmístit je podle potřeby.

Na výběr je také levný kvalitní nábytek, který je určen do velké předsíně či vstupní haly, ale uplatnění najde i v jiných částech bytu. Jedná se například o čalouněné židle, odkládací či konferenční stolky, které mají různé varianty – na kolečkách, zvedací, rozkládací a jiné.