Myčka na nádobí – úspora času nebo práce navíc

Plně automatizovaná domácnost je snem všech hospodyněk

Spotřebiče, které vykonají práci za člověka, jsou na trhu dnes velmi žádané. Každý si raději práci při přípravě pokrmu zkrátí a využije k tomu třeba kuchyňského robota. To samé je i v případě vyhození odpadků, kde se jako nejvýhodnější varianta jeví bezdotykový odpadkový koš. Omezíte tím styk s bakteriemi, což je pro vás přínos.

Myčka na nádobí je dalším skvostem, který v celém konceptu vnese kuchyni pořádek. Stává se vám často, že se vám po oslavě narozenin nechce mýt kupa nádobí? Nejjednodušší je dát nádobí do myčky a zmáčknout knoflík. Moderní myčky mají odlišné programy, které také zahrnují nejrůznější délky mytí. Pokud se bojíte nebo máte tu zkušenost, že jsou sklenky mastnější, když je dáte mýt s talíři, umyjte přednostně sklo nebo změňte dodavatele tablet do myčky. Nastavením programu na sklo a správnou koupí tablet se toho vyvarujete.

Vše v jednom, což je výhoda

Myčka není jen o mytí nádobí. Funguje i na principu leštění a sušení. Ušetříte v závěru i za vodu, což se vám jistě bude líbit. Ten, kdo myje nádobí pod proudem tekoucí vody ví, o čem je řeč. Je jistě lepší napustit si umyvadlo a umýt nejprve čisté sklo, potom až mastné misky a talíře. Jenže voda je hned zkalená, takže na úkor vašeho zdraví riskujete současně i přenos bakterií. Kdežto myčka se napouští vodou, která je tu v oběhu několikrát za sebou a mnohem čistší. Cykly oplachování jsou tak dány i programem. Na skutečně mastné nádobí se použije 2 hodinový režim. Teď je tu právě ta otázka, jestli je úsporou času, když myje mastné nádobí déle, než vy. Určitě je, protože pojme velké množství nádobí a umyje ho efektivněji, než vy. Práce navíc to tedy pro vás rozhodně není a odpadá vám i nehygienické máchání rukou v umyvadle.