Modulární stavby a obytné kontejnery

S kontejnery se nejvíce setkáváme v silniční a lodní dopravě, kde slouží k přepravě nejrůznějšího zboží. Jejich výhodou je urychlení přepravy, neboť přepravci se nemusí zdržovat s nakládkou a vykládkou zboží. Ovšem kontejnery jsou vhodné i pro nejrůznější modulární stavby, jako jsou kanceláře na stavbách, školky a školy, vrátnice u vjezdů do průmyslových areálů, ale stále více se využívají i k běžnému bydlení.

Výroba a uplatnění kontejnerů

Výroba kontejnerů a vývoj modulárních systémů je již od roku 1993 hlavní náplní společnosti Contimade, která patří mezi přední výrobce modulárních systémů a speciálních kontejnerů vyznačujících se vysokou kvalitou dílenského zpracování. Modulární stavby společnosti Contimade v současné době slouží pro nejrůznější účely nejen v ČR, ale také v Německu, Belgii, Švýcarsku, Litvě, Nizozemsku, ve Skandinávských zemích, na Islandu a v řadě dalších zemích.

Přednosti modulárních staveb

Hlavní předností je umožnění dokonalé variability, která umožňuje nejrůznější alternativní způsoby řešení stavebních projektů. K dalším výhodám patří rychlost výstavby, snadná a rychlá přemístitelnost kontejnerů a v neposlední řadě také finanční nenáročnost. Moduly se vyrábějí v délkách od 1 do 14 m, šířka je 2,5 – 4 m a do výšky lze sestavovat moduly do tří i více pater. Požární odolnost je do 120 minut. Díky modulárnímu systému lze kontejnery stavět jak k sobě, tak na sebe. Jedinou podmínkou je pouze srovnat terén a připojit kontejner na inženýrské sítě.

Obytné kontejnery

Společnost Contimade rozšířila a zmodernizovala své výrobní prostory, což jí umožňuje nabízet zákazníkům nejrůznější varianty. Obytné kontejnery tak lze přizpůsobit individuálním požadavkům zákazníků. Mohou si objednat i architektonicky a designově netradiční řešení obytných, ubytovacích či kancelářských prostor. Rovněž lze vyrobit modulární systém sloužící jako školka, knihovna a k dalším účelům.