Proč si dát do bytu tapety? Jsou neuvěřitelně trendy

Tapety nabízejí celou řadu předností. Jednou z nich je rychlá a snadná přeměna vizuálního vzhledu místnosti, zakryjí některé nedostatky, které barva nedokáže a když nás jejich vzhled omrzí, jednoduše je nahradíme jiným vzorem.

Moderní tapety

Moderní vzhled tapet je vhodný do jakékoli části vašeho domu či bytu. Pomohou vám dotvořit či změnit styl celého prostoru a to i tehdy, pokud je použijeme například pouze na jedné stěně či její části. Navíc skryjí drobné nedokonalosti, ale umožní stěně dýchat. Poskytují také vlastnosti izolační – tepelné i zvukové.

  • Tapety s geometrickými vzory a optickými klamy

Tento druh tapet je ideální pro moderně zařízené interiéry. Nejčastějšími motivy jsou jednoduché proužky, které pomáhají prostor opticky zvětšit. Chcete – li místnosti přidat další rozměr, použijte tapety se složitějšími kombinacemi geometrických vzorů, které navozují dojem 3D motivů. Barevný základ volíme podle typu prostoru.

Velmi efektní jsou zlaté linie, které můžete využít jak na tmavším, tak i světlejším pozadí.

  • Květiny a přírodní motivy

Pokud použijete tapety s přírodními motivy, můžete pokoj zútulnit. Použít k tomu můžete jak vzory květinové, tak i tapety s vyobrazením stromů.

  • Tapety do dětského pokoje

Díky široké nabídce dětských vzorů můžete tapety použít jako vhodnou dekoraci do dětského pokoje. Předností některých druhů je, že se dají otřít, tudíž je udržíme v čistotě.

Některé tipy

  • Pokud nechcete použít tapetu na celou zeď či se chcete vyhnout navazování jednotlivých vzorů, není nic snazšího, než použít tapetu obrazovou.

  • Vzor na tapetě vždy volte podle stylu zařízení, uvědomte si, co před tapetou bude umístěno. Nenápadný a pastelový vzor je vhodný téměř kamkoli. Výraznější design vyžaduje velkou dávku vkusu.

  • Optimální teplota pro tapetování je 19°C. Při vyšších teplotách rychleji zasychá.
  • Nejlépe se pracuje s tapetami vliesovými.