Jak vyřešit silné znečištění koberců či podlah?

Jak vyčistit koberec v bytě nebo v kanceláři od různých skvrn a nečistot se můžete dozvědět třeba na internetu, kde najdete jak odborné, tak i babské rady. Ovšem jedná-li se o větší znečištění, nebo o velké plochy, nevystačíte si s obvyklými postupy a běžnými vysavači. V takových případech je lepší obrátit se na odborníky, kteří mají potřebné vybavení i dostatek zkušeností.

Technikou i odborností disponuje firma Platinum Facility, která získala své know-how v Austrálii, kde pracovala několik let v oboru úklidových prací. Tamější inovativní procesy inspirovaly její zakladatele k založení firmy, která nyní nabízí čištění koberců Praha, ale i další služby. Vedle mytí oken a výloh se zaměřuje například na speciální čištění nejrůznějších povrchů, vysokotlaké čištění povrchů, ale nabízí také kompletní správu nemovitostí.

Technologie čištění

Při čištění koberců se používá velice účinná metoda extrakčního čištění. Standardní extrakční čištění se aplikuje u středně znečištěných koberců, kdy se kobercová vlákna vyčistí, provoní a zbaví roztočů a drobných nečistot. Pokud je koberec silně znečištěn a jsou na něm hluboké či rozsáhlé skvrny, vyšlapaná místa či zašlapané nečistoty nebo koberec zapáchá, nabízí firma tzv. renovaci koberce, což je v podstatě hloubkové čištění pomocí kombinace rotačních kartáčů a extrakčního čištění.

Jaký je postup

Nejprve provede firma inspekci koberce, odstraní nábytek a jiné překážky. Na základě zjištění míry znečištění se rozhodne o použití technologie a dohodne cena. Samotnému čištění předchází vysátí koberce suchou cestou a poté následuje extrakční čištění. Jedná se o mokrý proces, při kterém se propíraná plocha čistí tlakem vody spolu s působením čistícího prostředku a poté se vše odsaje. Snížit náklady může zákazník tím, že suché vysávání si provede vlastním vysavačem.

Hloubkové čištění a renovace podlah

Firma provádí hloubkové čištění podlah a jejich renovaci u nejrůznějších typů podlahových krytin. Může se jednat o klasické linoleum, plovoucí podlahu, litou podlahu, ale i o dlažbu, betonovou podlahu, litou podlahu, terazzo nebo kameninovou podlahu.