Himalájské solné lampy jsou nejen nádherná dekorace, ale i zdravý doplněk naší domácnosti

Solné lampy poskytují svým majitelům zajímavý design, který se hodí téměř do každé místnosti. Do prostoru vnášejí uvolňující a klidnou atmosféru, která je ideální pro odpočinek a relaxaci. Navíc mají celou řadu pozitivních účinků na naše zdraví. Jsou ideálním dárkem pro naše blízké a skvělou náhradou pro noční lampičku do dětského pokoje.

V nabídce nalezneme několik různých druhů. Jste – li milovníky plápolajícího světla svíčky, pořiďte si lampu na čajovou svíčku. Lze ji zakoupit i ve variantě s mističkou na aromaoleje. Pokud chcete dát lampu do dětského pokoje, jako vhodnější je varianta, kterou lze zapojit do zásuvky.

Solné krystaly, z nichž se lampy vyrábějí, mají původ v pohoří Himaláje, v němž se nacházejí ložiska, která jsou stará stovky miliónů let.

Účinky himalájské soli na náš organismu

Himalájská sůl je sůl v té nejryzejší podobě a pro naše zdraví je tedy ideální, neboť je to čistě přírodní, krystalická sůl, která je obohacena o celou řadu minerálů a stopových prvků. Navíc neobsahuje žádné chemické příměsi. Její oranžovou barvu způsobuje oxid železitý.

Podporuje činnost imunitního systému a přispívá k celkové očistě našeho organismu. V kombinaci se saunou je to ideální prevence proti nachlazení. Jakmile se solná lampa zahřeje, dochází k rychlejšímu uvolňování soli, která ionizuje celý prostor. Díky tomu se vytváří kvalitnější ovzduší i prostředí, ve kterém se pohybujeme. Kromě toho tlumené světlo a plápolající svíčka navozují příjemné prostředí pro relaxaci.

Péče o lampy

Tento přírodní ionizátor nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu, jen je třeba jej skladovat mimo vlhké prostory, neboť sůl přijímá vlhkost.

Životnost solných lamp je dlouhá, ve správných podmínkách vydrží dlouhá léta. Po čase používání se vám na povrchu lampy může vytvořit bílá krusta, jde o vysráženou sůl a tato vrstva nemá žádný vliv na účinnost lampy. Záleží tedy pouze na vás, zda ji odstraníte (vlhkou houbičkou na nádobí) nebo vám nevadí a na lampě ji necháte.