Zrcadla v bytě – kam ano a kam ne

Efekt zvětšení v malém interiéru

Zrcadla dodají malému prostoru pár centimetrů navíc a to je tu opravdu výsadou. Prostor je tak mnohem jasnější a světlejší. Zrcadla se dají umístit tak, aby odrážela více denního světla do místnosti. Tmavé zákoutí s nimi jakoby ožije a vy tu nebudete mít tmu. Neustále svítit umělým světlem není navíc vůbec dobré. Pro vaše oči je lepší denní světlo, nebydlíte přece jenom v kopce. Existuje mnoho nápadů a variací, kam do malého prostoru se zrcadlem. Častou volbou jsou zrcadla v koupelně. Panelákové koupelny, které jsou opravdu titěrné si zaslouží velkoplošné zrcadlo. Podsvícením si tu večer uděláte úplně jinou atmosféru. Nebojte se ho umístit po celé délce jedné stěny, budete spokojeni. Také dvě zrcadla naproti sobě vám prokážou skvělou službu.

Nekonečný prostor se s ním hlásí o slovo

Všude tam, kam umístíte zrcadlo nabudete tohoto pocitu. Hlavně si uvědomte, že odráží předměty v domě. Je tedy lepší, když tu vykreslí pořádek v domě, než poházené věci na sedací soupravě. Podle moderního konceptu feng – shui by nemělo být zrcadlo v ložnici. Tříští vaší soustředěnost, je lepší ho umístit za zástěnu nebo dát dovnitř do skříně. Sklu se vyhněte i v útlém věku do dětského pokoje, když si s ním dítě může ublížit.

Úskalí zrcadel v předsíni

Možná se vám to už stalo. Vy se v zrcadle při odchodu do práce vidíte celá, ale váš muž se musí hodně pokrčit, aby se viděl aspoň z části. Je tedy dobré zvolit rozměr zrcadla adekvátně výšce všem členům rodiny. Pokud to nejde, tak si zvolte i jiné místo pro zrcadlo, které bude umístěné výše, např. v koupelně.

LED osvětlení jim dodá na kráse

Určitě není vhodné pořídit si zrcadlo a nijak ho neozvláštnit. Světlo tu plní účelnou roli, ale i estetickou. Lépe vyniknou kontury odraženého nábytku nebo vázy s květinou, když bude zrcadlo osvětlené. Také vy se budete mnohem lépe vidět a neuniknou vám nedokonalosti, které ráno hravě zamaskujete make – upem.