Účelné a elegantní sušení prádla doma i na zahradě

Doma nebo venku – záleží na vás

Záleží na ročním období a také na velikosti vašeho bytu. Ten, kdo už teď ví, že má v bytě málo místa, může situaci v létě elegantně řešit pověšením prádla na balkón nebo na zahradu. Sušáky se vám venku nabízejí v mnoha podobách. Určitě je výhodou mobilní věšák, který vám zajistí, že s ním můžete manipulovat a prádlo s ním tak hravě přenést na místo, kde svítí slunce. Krásně vám proschne a zahradu navíc provoní. Pokud zvolíte podobnou aviváž s vůní květin, které pěstujete na zahradě, budete tu vůni nasávat hned dvojnásob.  Doma v menším prostoru si vychutnáte vůni vaší oblíbené aviváže ještě mnohem intenzivněji. Venku je potřeba sušák na prádlo, který bude odolávat nepřízni počasí a nepodléhat korozi. Finanční stránka sušáků je dnes v poměrně nízké cenové nabídce. Samozřejmě čím lepší funkce, tím dražší. Základní forma sušáku vám však také prokáže službu.

Dívejte na velikost a konstrukci

Určitě je potřeba tyto dva faktory ve výběru sušáku zohlednit. Vícečetná rodina tak jistě potřebuje sušák větší, než rodina s méně členy. Výhodou jsou sušáky vyšší, protože na ně pohodlně pověsíte i čerstvě vyprané šaty na ramínku, aniž by se vám dotýkaly země. Důležité je, aby vám věšák vyhovoval ve všech ohledech. Pokud máte moc prádla a věšák se vám převažuje, je jasné, že potřebujete větší, ale i bytelnější. Je rozdíl také sušit spodní prádlo a trička, než třeba povlečení a montérky do práce.

Další parametry sušáku

Spoustu sušáků už má v dnešní době plně automatizované funkce, zejména ty na venkovní použití, např. složení sušáku bez ohýbání stiskem pojistky nebo svinutí šňůr do bočnic. Nechcete se zároveň moc naběhat při věšení prádla? Tak vám je k dispozici sušák otočný. Domácí sušák volte podle stability a přenosu. Není na vás moc těžký? Odlehčené verze kovu jsou v tomto ohledu asi lepší, ale určitě ne na úkor ukotvení k zemi. Nastavení vzdálenosti mezi šňůrami je už pověstnou třešinkou na dortu. Sušáky v několika patrech nebo nástěnné ušetří zase prostor.