Vytvořte si doma vzdušné království pomocí oken

Praktické hledisko

Při výběru záclony a závěsu berte v potaz i míru zastínění v místnosti. K dostání jsou závěsy různé, které také různě propouštějí světlo. Pokud jste milovníci tmy a chcete se v noci vyspat, bezkonkurenční úlohu tu plní blackout závěsy. Staly se hitem a prodávají se v mnoha barevném provedení. Místnosti dodají nejen tmu, ale i zvláštní kouzlo. Z přední strany bílé s černými ornamenty, ze strany druhé (blíže k oknu) tmavá barva. Jejich princip je tedy naprosto jednoduchý. Pokud i vy toužíte po těchto krásných závěsech, vybírejte je i s ohledem vašeho interiéru. Dostáváme se k dalšímu bodům, které jsou nesmírně důležité.

Vede transparentní splývavý materiál

Určitě vás osloví záclony a závěsy, které plní svou funkci na výbornou a ještě k tomu vypadají luxusně. Moderní době přejí vzdušné materiály na záclonách typu organzy a voálu. Jsou to materiály, které jsou velmi příjemné na omak, při řasení vytvářejí opravdu vlny a dodají bytu úplně jiný rozměr. Je jedno, jestli jsou husté nebo do nich „prší“, ale jsou tu a svou roli tu mají. Hravost a vzdušnost z nich přímo vyzařuje. Závěsy jsou třešničkou na dortu, protože s nimi dotvoříte tu správnou atmosféru.

Motivy a barvy

Určitě přepychové okno je to, které koresponduje s dalším sortimentem uvnitř. Skvělou volbou je stejná barva povlečení jako závěsů. Pokoj tak působí uceleným dojmem a vy máte jistotu, že se nespletete. Takové tvoření je snadné, ale kontrastovaní už tak lehké není. Tam je důležité, abyste pokoj stále vnímali příjemně. Populární je nyní střídání motivů. Zdobené čelo postele, šatní skříň a lampička, např. zvířecí motiv, ornamenty a květiny skvěle podtrhne jednobarevný závěs o něco malinko sytější barvy, než jsou právě zvolené motivy.