Znáte důvody, proč má být himalájská solná lampa v každé místnosti vašeho domova?

Nevíte, o co přicházíte, pokud jste nikdy neměli himalájské solné lampy. Je to jako mít otevřené okno – jemně zářící přirozený zdroj čerstvého, čistého vzduchu v obývacím pokoji, vedle postele nebo kdekoliv jinde.

Tady jsou důvody, proč mít doma alespoň jednu tuto lampu:

  • Čistí vzduch

To je pravděpodobně nejdůležitější přínos a důvod, proč si ji většina lidí pořizuje.

Lampy přitahují molekuly vody z okolního prostředí a absorbují tyto molekuly – stejně jako všechny cizí částice, které nesou – do krystalů soli.

  • Snižuje příznaky alergií a astmatu

Tyto lampy odstraňují z okolního vzduchu mikroskopické částice prachu, pachů zvířat a plísní, umístěte je proto do místností, kde pobýváte nejčastěji.

  • Zvyšuje úroveň energie

Energii „dobíjí“ každý z nás jiným způsobem. Pokud se neustále cítíte unaveni a nevíte proč, zkuste do místností, ve kterých se pohybujete, umístit himalájskou solnou lampu.

  • Neutralizuje elektromagnetické záření

Většina z nás v současné době žije v oceánu elektromagnetického záření, které proudí z elektroniky (televize, počítač, mobilní telefon, tablet a další elektrospotřebiče). I když je toto záření neviditelné, má na náš organismus dlouhodobé účinky. Zvyšuje úroveň stresu, způsobuje chronickou únavu a snižuje naši imunitu. Solné lampy pracuji na neutralizaci elektromagnetického záření.

  • Podporuje spánek

Jedním z rušičů kvalitního spánku může být již zmiňované elektromagnetické záření, které solné lampy pomáhají eliminovat.

  • Zlepšuje náladu a podporuje koncentrace

Himálajské růžové solné lampy jsou skvělý způsob, jak přirozeně zvýšit náladu nebo pomoci při relaxaci a odpočinku, při nichž dochází k uvolňování serotoninu.

Výběr a umístění lampy

Pokud si chcete lampu pořídit, v nabídce je celá řada různých velikostí. Menší lampy jsou vhodné do ložnice nebo dětského pokoje, větší se hodí do obývacího pokoje nebo pracovny.