Zdravotní problémy, které vám může způsobit klimatizace

Klimatizace se má postarat o to, abyste se nejen v zimních měsících cítili dobře. Může ale způsobit i celou řadu nepříjemných zdravotních problémů.

Klimatizace může být dobrý sluha, ale také dobrý pán. I tento skvělý systém totiž může mít svoje nevýhody, které pocítí vaše zdraví. Pojďme se tedy podívat na zdravotní problémy, které vám klimatizace do bytu Pardubice může způsobit.

    1. Hrozba sezónního onemocnění

Přecházet z klimatizované do neklimatizované části je pro náš imunitní systém velice náročné. Ten dostává zabrat už při relativně malých rozdílech v řádech jednotek stupňů Celsia. Podle lékařů by ale rozdíl mezi klimatizovaným a venkovním prostorem neměl být vyšší než 5-6 stupňů. V opačném případě tak můžete ohrozit vaši imunitu sezónním onemocněním.

    1. Bolest hlavy a zad

Klimatizace do domu Pardubice by měla být nainstalována tak, aby na nikoho nefoukala. Vzduch by měl proudit do místnosti nejlépe tam, kde nikdo nesedí. Pokud na vás totiž bude celý den klimatizace foukat studený vzduch, připravte se na nepříjemné problémy. S největší pravděpodobností vás budou bolet záda, ale také hlava. Dejte si na to pozor nejen u vás doma a v kanceláří. Předejdete tak zbytečným problémům.

    1. Bakterie a roztoče z filtrů

Filtrační jednotka není všemohoucí. Pokud funguje správně, tak dokáže spolehlivě čistit vzduch od nečistot a částeček, které by mohli vadit některým alergikům. Pokud ale klimatizace Pardubice od vás nebo od technika nebude dostávat pravidelnou a dostatečnou péči, začne vám to oplácet. Místo čistého vzduchu vám do místnosti bude foukat vzduch znečištěný, spoustu prachu a dalších nepříjemných částic. Takovéto částice často bývají semeništěm pro celou řadu bakterií, virů, roztočů a plísní. Zvýšíte si tak riziko krátkodobého i dlouhodobého onemocnění, které ani nemusí jít vyléčit. Proto péči o klimatizace neodkládejte a pravidelně jí za její práci odměňte výměnou nebo vyčištěním filtrů.