Kolik stojí přechod na slanou vodu do bazénu?

Přejít z chlorové úpravy na tu slanou můžete přejít takřka kdykoliv. Jak na to? Kolik vás celý proces bude stát? Na tyto otázky odpovídáme v článku.

Doba se mění. Bazény s vodou, o jejichž kvalitu se stará především chlor, nejsou tak dominantní jako kdysi. V dnešní době si získává pozornost především sůl, která má oproti chloru hned několik výhod. Co ale budete potřebovat, pokud chcete přejít na slanou vodu?

    1. Co všechno je potřeba?

Samozřejmě nestačí vylít vodu, načerpat novou a nasypat do ní sůl. Kdybyste to udělali, voda by brzy ztratila svoji kvalitu a zezelenala by. Péče o bazén se slanou vodou má totiž několik podmínek, které musíte dodržet. A jednou z nejdůležitějších je vlastnictví sanitační jednotky. Právě ta se totiž bude starat o distribuci veškerých látek do vody a o rozklad soli na aktivní chlor. Bez ní se rozhodně neobejdete.

A v neposlední řadě budete potřebovat i samotnou sůl do bazénu. Opět nestačí vzít potravinářskou sůl, kterou máte doma. Budete potřebovat speciální bazénovou sůl, která vašemu účelu dobře poslouží. Ta se po rozkladu promění ve výše zmiňovaný aktivní chlor a zajistí, že voda ve vašem bazénu bude dokonale čistá a bez nechtěných bakterií a dalších látek.

    1. Kolik to bude stát?

Největší počáteční investici bude představovat sanitační jednotka. Její cena startuje už na několika tisících, pořídíte ale i dražší a kvalitnější systémy za desítky až stovky tisíc korun. K nim je nutné připočítat i náklady na montáž a zprovoznění. Neměli byste se ale vyšplhat o moc víc nad pořizovací cenu sanitační jednotky.

Pravidelným výdajem pak bude sůl do bazénu. 25kg balení zpravidla pořídíte i do 200 Kč. Existuje ale i celá řada dalších variant jako jsou tablety, které je možné koupit i za vyšší cenu. V porovnání se sanitační jednotkou jde ale jen o zlomek ceny.