Zařiďte si doma svůj soukromý pracovní kout

Přestože třeba nepracujete z domova, určitě se hodí nějaké místo pro vaši práci. Každý jednou za čas potřebuje vyřídit nějaké „ty papíry“, které nám došly poštou.

Při jeho úpravě záleží na vás a my přinášíme několik tipů, jak by takové místo mohlo vypadat.

Reprezentativní

To by mohla být domácí kancelář, kterou lze upravit ve větší místnosti. Pomůže vám k tomu nábytková polopříčka či praktický panel, který lze vyrobit ze dřevěné překližky. Ani nebude třeba jej zdobit, to za vás zařídí kresba dřeva.

Důležité je příjemné sezení, které zajistí sofa, menší křesílko nebo sedací vak.

Stylově designový

Základ tohoto typu tvoří stůl a pohodlná židle, které doplníte nějakými úložným prostorem. Může to být polička nad stolem, která bude ladit s pracovní deskou stolu, nebo úložné boxy umístěné vedle stolu.

Řešením je také stůl s úložnými prostory.

Jednoduchý a nenápadný

Pokud chcete, aby váš pracovní kout byl co nejméně nápadný, sáhněte do nabídky jednoduchých a neutrálních barev jeho vybavení. Může to být bílá, šedá či béžová barva. Vybavení lze také barevně sladit s ostatní výbavou místnosti, do které tak nádherně zapadne. Prostor tak bude působit nenápadně a vzdušně. Pokud jej budete chtít trochu oživit, využijte drobné doplňky.

Aktivizující

Chcete – li, aby místo vzbuzovalo kreativitu, využijte k tomu vhodné barevné doplňky. Jen mějte na paměti, že nic se nemá přehánět. Velké množství výrazných barev může působit opačným efektem . Odvede vaši pozornost od práce. Volte tedy raději maximálně dvě barvy v různých odstínech.

Praktický

Někdy máte pocit, že prostoru je velice málo a vy svoji vytouženou pracovnu nemáte, kam umístit. Přesto se řádně porozhlédněte. Možná najdete vhodný prostor pod schody vedoucími do patra nebo vhodný okenní výklenek. Nábytek do menších prostor lze dnes objednat i na míru.