Jak si efektivně uspořádat šatník?

Toužíte po šatníku, který bude vždy perfektně uspořádaný a uklizený? Pokud vás už nebaví chaos a ráda byste ve své skříni nastolila pevný řád, řiďte se následujícími tipy.

Mějte věci na očích

Také se vám čas od času stane, že objevíte zajímavé kousky někde v zadní části skříně? A to jste si myslela, že už je snad ani nemáte. Proto byste měla věci skládat tak, aby byly vidět. Možná nevyužijete maximum úložného prostoru, ale získáte přehled. Nepotřebné věci vyřaďte a určitě se vám do skříně vejde všechno.

Sentiment stranou

Schováváte si kousky, ke kterým máte citové pouto, ale moc dobře víte, že je už nikdy nebudete nosit? Pak se jich bez milosti zbavte. Pokud jde o jeden či dva kousky, vaše šatní skříň to samozřejmě překousne, a neměly by zaplnit její větší polovinu!

Některé věci si dejte bokem

Jsou věci, které si berete na sebe jen jednou za čas – třeba při významných událostech. Dejte je někam stranou, třeba do krabice nebo vaku. Nebudou vám vadit a vždy budete bezpečně vědět, kde je máte.

To samé platí také o sezónním oblečení, respektive letní garderóbě v podobě plavek, žabek, slaměných klobouků, kaftanů apod. I ty vám v šatníku zabírají zbytečně moc místa, a proto byste je měla přestěhovat do krabice.

Oblečení udržujte čisté a chraňte ho před škůdci

Jakmile si šatník uklidíte, budete se moct o oblečení náležitě postarat. Až vyházíte nepotřebné kousky, nezapomeňte skříň pořádně vytřít a na poličky položte sáčky s ochranou proti molům. Zároveň se zbavte kovových ramínek, protože ta mohou poškodit vaše outfity. Ideální jsou plastové – dřevěné zabírají zbytečně moc místa. Nezapomeňte svůj šatník udržovat a průběžně si v něm dělat pořádek. Jedině tímto způsobem zajistíte, abyste měla ve svém oblečení stoprocentní přehled.

Článek vznik ve spolupráci s https://activejoy.cz/.