Pořiďte krásné pozadí pro své akvárium

Pokud hledáte vhodnou dekoraci a to nejen do bytu, ale třeba i volných prostor v kanceláři či nákupním centru, může to být třeba skleněné akvárium. A proč právě akvárium? Má pozitivní vliv na lidský organismus, předává klid a pohodu.

Současný trh nabízí akvarijní sety, díky kterým bude akvárium působit přirozeným dojmem. Kromě akvarijního štěrku tvoří přirozenou atmosféru různé dekorace – mušle, větší kameny či malé pařezy.

Nedílnou součástí každého akvária je i akvarijní pozadí, které dotváří přirozený vzhled.

Akvarijní pozadí

Pozadí do akvária je důležité hned z několika důvodů. Rybičkám nevyhovuje otevřený prostor, z něhož nemají dobrý pocit a dalším hledisko je estetické, které navíc pomůže vyniknout barevnosti rybiček.

Výroba pozadí do akvária se soustředí především na kvalitu a přirozený vzhled. Hitem poslední doby jsou 3D pozadí, která navozují zdání přirozenosti.

Nabídka těchto druhů pozadí je poměrně široká. Jsou to imitace nejen přírodních kamenů, skal a útesů, ale i dřeva či kořenů. Všechny typy lze použít jak do akvárií, tak i do terárií a dalších nádrží.

  • Pozadí AMAZONAS

Tyto druhy pozadí jsou elegantní a výrazná. Přirozený design přináší kameny a kořeny. Lze je umístit do sladkovodních akvárií či terárií.

Amazonas XL nabízí kombinaci kořenů, lián a kamenů.

  • Pozadí LAONA

Výrazné kořeny, které jsou umístěné na dřevěném pozadí jsou ideální volbou pro akvária vytvářena ve stylu amazonském – terčovci, neon tetra, altum, skaláry.

  • Mangrové kořeny

Tato alternativa je vhodná především do větších nádrží. V pozadí nenaleznete žádné skály ani kameny, akvárium tedy lze doplnit větším množstvím rostlin.

  • Kamenné pozadí

Tento druh pozadí nabízí vzhled přírodní skály. V nabídce je několik různých dekorů i barevných variant. Tento druh pozadí je vhodní nejen do akvária, ale i do terária.