Zapojte fantazii a vdechněte starým věcem život

Máte rádi inovace a Vaše fantazie zaplesá radostí, pokud vidíte pro někoho už nepotřebnou nebo dávno zapomenutou věc? Dejte nový život předmětům, jež by bez Vás skončily v propadlišti dějin. Máte dobré nápady? Napište nám o nich. A pokud ne, pak se nechejte inspirovat našimi tipy a nápady.

Starý lodní kufr

Starý kufr, který znali naši dědečkové a babičky, má své nezapomenutelné kouzlo. Proč by měl skončit na skládce, když se z něj lze udělat pohodlný kus nábytku. Můžete si jej například předělat na předsíňové křeslo. Dejte do něj dětskou matraci, kterou rozměrově upravíte starému kufru a dodáte čalouněný sedák a opěradla. Na povrchu nešetřete, můžete je nechat očalounit šedou látkou a vnitřní část kufru je úložným prostorem, který může skýtat prostor pro pletací jehlice a bavlnky nebo pro Vaše staré dopisy, kterými si připomínáte dávno zapomenuté časy. Samozřejmě necháte kufr napustit černým matem, napouštědlem a balakrylem tak, aby se zachovala původní patina, a zároveň jste vytvořili elegantní kus nábytku, který bude funkční i originální, takže si můžete být jistí, že na něj nenarazíte nikde v prodejně s nábytkem.

Smaltová vana

Velmi originálním nápadem je krásná skříň, která se dá vyrobit ze staré smaltované vany a starých dveří, které mají původní kování. Oříznete dveře tak, aby měly tvar vany a aby do ní hezky zapadly a pak do nich vyříznete malý kruhový otvor, takže skříňka připomíná starou almaru na jídlo, které se dříve říkalo vařenka. Můžete si do ní nechat naistalovat dřevěné police a na povrchovou úpravu použijete balakryl. Barevné provedení veselé potravní skříně už je plně ve Vašich rukou. A tak si ji můžete naaranžovat tak, aby Vám co nejvíce korespondovala s ostatním nábytkem v kuchyni.

Máte nějaké podobné hravé a veselé nápady? Neváhejte a podělte se o ně s námi!