Zaměřeno na vany

Rohové vany

Mezi rohovými vanami, symetrickými i asymetrickými, je obrovský výběr tvarů a designového řešení. Vynikají velkým vnitřním prostorem a některé typy lze doplňovat o další funkční vymoženosti, jako jsou madla pro pohodlné vystoupení z vany, nebo různě tvarované sedací plošky uvnitř vany. Oblíbené jsou rohové vany s masážními tryskami, které umožňují příjemnou relaxaci.

Tvarově atypické vany

Patří k nim vany oválné, kulaté, zaoblené vyrobené převážně z akrylátu. Ovšem v duchu moderních trendů se prosazují i vany obdélníkové, které se vyznačují přísně hranatými rohy. Tyto vany mohou být obezděny a dodány zákazníkovi na míru podle možností a rozměrů koupelny.

K atypickým vanám se řadí také vany s dvířky. Jsou určeny pro seniory a osoby s tělesným hendikepem, které se tak nemusí zbavovat klasické vany a nahrazovat i sprchovým koutem.

Volně stojící vany

V domě, kde je dostatek místa pro vybudování prostorné koupelny, si lze dovolit i volně stojící vanu, která se stala v posledních letech módním hitem. Volně stojící vany jsou různých velikosti, tvarů a typů. Většinou jsou díky své velikosti a impozantnímu dojmu dominantou koupelny. Převážně se jedná o oválné tvary van, které jsou buď na nožkách, nebo jsou díky rovnému dnu posazeny přímo na podlaze.

Různé materiály

Ještě před krátkým časem si málokdo uměl představit jinou vanu, než ze smaltovaného plechu, maximálně z velice oblíbeného akrylátu. Dnes se dají pořídit vany z materiálů, které by s vanou málokdo spojoval. Například volně stojící oválná litinová vana v retro stylu s měděným opláštěním a nýtovanými spoji působí starobyle, ale také úžasně dominantně.

Dřevěnou vanu by si zřejmě neuměl představit nikdo. Přesto je to možné a dřevěné vany jsou pohlazením pro milovníky přírodních materiálů. Dřevěné vany se vyrábějí v mnoha tvarech a velikostech, od nejmenších sedacích van až po velké oválné dvojvany či lázeňské kádě.