Zahradní posezení

Posezení můžeme budovat v nejrůznějších podobách. Nejčastějším způsobem jsou zahradní pergoly či altány. Do nich také patří zahradní nábytek, který ovšem můžeme umístit i na volném prostranství v zahradě, na terase, nebo pod rozložitým stromem, který v létě vytváří příjemný stín, nebo naopak na sluníčku například vedle bazénu.

Pokud jde o pergoly, záleží na prostorových možnostech a na vašem vkusu. Ideálním místem je tichý kout pokud možno co nejdále od pouličního ruchu. Jeho součástí může být i zahradní krb, nebo gril. Grilování je více společenskou než ryze gurmánskou záležitostí. Posezení u grilu pod pergolou obrostlou třeba vinnou révou, či jinými popínavými rostlinami, je krásným zakončením letního dne a může být příležitostí k pořádání rodinných oslav či posezení s přáteli. Pokud si tento prostor vybavíte vhodným zahradním nábytkem, bude posezení o to příjemnější. Nábytek může být zhotovený z různého materiálu.

Nejčastěji to bývá dřevo, které nikdy nezklame. Oblíbeným materiálem je rovněž ratan, nebo umělý ratan. Ratanový nábytek má oproti dřevu několik výhod. Hlavně je to jeho nízká hmotnost, takže se s ním snadněji manipuluje. Rovněž jeho životnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům je vyšší než u jiných materiálů. Nezanedbatelná je také jeho nenáročnost na údržbu, protože ratanový nábytek stačí občas otřít vlhkým hadříkem a nemusíte jej impregnovat a natírat jako nábytek dřevěný, případně kovový.

TIP: Věděli jste, že si můžete zahradní nábytek vyrobit sami doma z EURO palet? Podívejte se na inspirativní článek zde.

K zahradnímu posezení rovněž patří různé lavice či lavičky, které můžete umístit na libovolném místě v zahradě. Nemusí to být jen tradiční dřevěné lavičky, ale například i lavičky kamenné či z umělého pískovce.