Bodová svítidla – vystrnaďte tmu z domu

Pokud chcete ušetřit, lze v bodovkách využít led technologie. Led bodovky svítí jasným třpytem a nemusí svítit jen do bodu, v případě, že jich použijete více. Jsou pro vás mnohem efektivnějším osvětlením – vydrží podstatně déle, než žárovky klasické a úspornost je jejich předností. Je to velmi atraktivní osvětlení, které našlo uplatnění v mnoha domácnostech.

Velké množství způsobuje ovšem únavu očí, jsou příliš kontrastní

Bodová svítidla dokážou utvořit atmosféru společenskou, když jich použijete více, ale i tlumenou a intimní, v případě menšího počtu. Pokud sháníte osvětlení celé místnosti, je lepší zvolit raději jiný druh stropního osvětlení. Bodová světla vytváří mnoho kontrastů a vaše oči by byly unavené. Nic nemění na faktu, že jako přídavná světla dají vyniknout mnoha zákoutím u vás v domácnosti, které tak vystavíte na odiv.

Různé formy led technologie

Používají se k dokreslení kontur nábytku, v podobě led pásků, je to opravdu nádhera. Nasvítit se tak dají obývací stěny, kuchyňské linky, ale i postel z palet v ložnici. Žijeme v moderní době, stačí si jen ujasnit akcenty, které náš domov oživí. Bodovky k zútulnění prostoru zkrátka patří. Lze jimi nasvítit i barový pult či vaření v ostrůvku. Vypadá to báječně a servírování pokrmů nebo popíjení drinku se změní v neočekávanou zábavu. Bodovky lze zakoupit i v různých paletách svítivosti včetně barev. Záleží na vás, jestli dáte přednost chladné eleganci nebo upřednostníte teplé barvy světel. Každé má něco do sebe.

Obecně platí fakt, že centrální světlo je měkké světlo, které nemusíme používat každý den, ale třeba jen k úklidu a nějaké činnosti. Led bodovky tak daleko více vyniknou, když je centrální světlo zhasnuté. Upozornit v místnosti se bodovými světly dá i na obrazy, fototapety, atd.