Využijte odborného zázemí IVT – předního dodavatele tepelných čerpadel

Už více než 15 000 objektů u nás vytápějí tepelná čerpadla značky IVT. Nebo v nich ohřívají vodu. Mezi nejzajímavější instalace patří AZ Tower, Strahovský klášter či ZOO Ústí nad Labem, ekologická stavba roku.

V ČR nejprodávanější IVT tepelná čerpadla zde vytápějí rodinné a rekreační domy včetně nízkoenergetických a pasivních staveb, komerční objekty i celé areály, školy, radnice, bytové domy. A hřejí i známé osobnosti, například olympijské vítěze Jaroslava Kulhavého, Lukáše Bauera a Kateřinu Neumannovou.

Experti z IVT díky svým letitým zkušenostem zajišťují všem zájemcům spolehlivé dodávky úsporných tepelných čerpadel, které téměř nevyžadují servis. České instalační firmy jsou tak proslulé, že se na ně obracejí i zákazníci z Rakouska, Polska, Německa, Belgie, Francie, Itálie a dokonce i z domovského Švédska.

Nejoblíbenější jsou tepelná čerpadla vzduch/voda

V žebříčku popularity vedou tepelná čerpadla vzduch/voda, která vynikají nízkou cenou a snadnou instalací bez zemních prací. Vyhovují především běžným domům s menší zahradou v oblastech s mírnějším klimatem. Zastupuje je především revoluční švédské tepelné čerpadlo IVT Air X, které se obvykle napojuje na nízkoteplotní podlahové vytápění. Zvládá také klimatizaci, je prostorově nenáročné a dá se obsluhovat přes mobil. Po rozšíření může ovládat až čtyři topné okruhy, ohřívání bazénu a solárního systému.

Judista Lukáš Krpálek si vybral tepelné čerpadlo IVT Air X dle doporučení známého. Uvedl: „Původně jsem chtěl mít u domu bazén a v něm ohřívat vodu tepelným čerpadlem, zatímco dům by byl vytápěný jinou technologií. Nakonec čerpadlem vytápíme celý dům včetně ohřevu vody v bazénu. Přesvědčila mě zejména návratnost investice. Tepelné čerpadlo rozhodně ušetří provozní náklady. Líbí se mi i snadnost ovládání, které je prakticky bezobsluhové.“

Tepelné čerpadlo vzduch/voda však vykazuje asi o čtvrtinu vyšší provozní náklady, než jaké vyžaduje systém země/voda, a také má kratší životnost. Pro objekty ve výše položených oblastech je proto lepší zajistit systém s hlubinným vrtem či plošným kolektorem.

3 důvody, proč vybrat značku IVT

  1. Švédská značka IVT vyvíjí a vyrábí výlučně tepelná čerpadla. Specializace a zkušenosti sbírané od roku 1970 ji dlouhodobě udržují na špičce v oboru tepelných čerpadel.
  2. Roku 1998 byla založena společnost Tepelná čerpadla IVT s.r.o., výhradní zástupce švédské značky IVT pro Českou republiku, kde je nejvyhledávanější značkou a disponuje největší montážní a servisní sítí.
  3. Tepelná čerpadla IVT jsou vyvíjena pro náročné klimatické podmínky skandinávských zemí a pravidelně vítězí ve spotřebitelských testech i soutěžích. Společnost IVT dodala tepelné čerpadlo například pro oceněnou stavbu Building efficiency Award 2014 – Rodinný dům v Úžině, nebo pro dům roku 2015 – Rodinný dům v Brně.

Tepelná čerpadla se dnes využívají až v pětině novostaveb a pořizuje si je i mnoho majitelů starších domů, protože tím sníží výdaje na vytápění i o více než 50 %.

Využijte odborného zázemí IVT, předního dodavatele tepelných čerpadel, i vy. Kontaktujte společnost na bezplatné infolince 800 488 488. Specialisté z IVT vám navrhnou správný typ a výkon tepelného čerpadla, připraví orientační rozpočet a zašlou detailní technické informace.