Naučte se vybrat vhodné prostěradlo pro vaší postel

Příjemné spaní je podmíněno řadou okolností. Důležité je samozřejmě prostředí ložnice, dobrá postel, kvalitní matrace a také ložní prádlo. Nedílnou součástí postele a ložního prádla je prostěradlo, od kterého se vyžaduje, aby především dobře drželo na matraci. Dalším požadavkem je barevné sladění s povlečením přikrývek a polštářů a v neposlední řadě musí být prostěradlo také příjemné na dotek.

V této kategorii ložnicového prádla je široká paleta druhů materiálů, barev a rozměrů. Na výběr jsou například prostěradla z oblíbeného froté materiálu. Velice kvalitní jsou také jersey prostěradla, která lze dobře kombinovat se saténovým nebo damaškovým povlečením. Pokud dáváte přednost osvědčené klasice, jsou pro vás připraveny tradiční bavlněná prostěradla, která jsou i dnes stále moderní.

Jersey prostěradla

Kromě toho, že jersey prostěradla jsou velice příjemná a měkoučká na dotek, ocení každá hospodyňka fakt, že se tato prostěradla nemusí žehlit. Jersey prostěradla z nabídce e-shopu jsou vyrobena z příjemných a hebkých přízí. Jejich velká hustota je zárukou mimořádné kvality a dlouhé životnosti i při dlouhodobém používání. V nabídce je široká paleta barevných odstínů, které neztrácejí svou barevnost ani po několikaletém praní.

Froté prostěradla

Každý určitě potvrdí, že utírání rukou i celého těla froté ručníkem je příjemné, neboť tento materiál je hebký a dobře saje. Nemenší komfort a pohodlí skýtají i froté prostěradla. Materiál, ze kterého jsou tato prostěradla vyrobena, je odolný a snadno se udržuje. Oblíbená jsou pro příjemný povrch a také proto, že jsou vkusným barevným doplňkem ložnice. Dalšími parametry jsou vysoká savost, což ocení hodně se potící osoby. Froté prostěradla také chrání matraci před znečištěním. Patrně největším kladem je jejich praktičnost, neboť se dobře perou a nemusíte je žehlit.

Bavlněná prostěradla

Zastánci staré dobré a osvědčené klasiky dají zřejmě přednost bavlně. Bavlněná prostěradla jsou vyrobena z příjemných a hebkých přízí s vysokou hustotou. To je zárukou dlouhodobé kvality a životnosti i při častém praní. V nabídce je několik barevných odstínů, které odpovídá moderním trendům a zachovávají si svou barevnost i po několikanásobném praní.