Jak si vyzdobit prázdnou zeď

Pokud máte doma prázdnou zeď, je to skvělý prostor pro různé druhy dekorací. Jestliže se ve vás ukrývá umělecký duch, nemáte strach trochu zariskovat a chcete mít doma osobitou dekoraci, zkuste si prázdnou zeď vymalovat vlastní tvorbou.

Současný trh nabízí celou řadu speciálních šablon, dekoračních válečků nebo lakovacích tužek. Pokud si zas až tak moc nevěříte, zkuste nějaký obraz či dekoraci z obchodu.

Koláž z obrazů

Jeden obraz, pokud není dostatečně velký, nezaplní celou prázdnou zeď. Zkuste vytvořit celou obrazovou koláž. A nemusí to být jen obrazy klasické. Do koláže můžete zařadit i popisovací tabule či další nástěnné dekorace. Vyzkoušejte svoji kreativitu.

Poličky

Nástěnné police a poličky nabízejí velký designový potenciál. Velmi efektní vzhled mají čtvercové a obdélníkové tvary, které navíc nabízejí vícero druhu využití. Jsou totiž prakticky dvojité. Předměty můžete vkládat nejen do spodní, ale i horní části police. Police můžete uspořádat symetricky nebo naopak nedbale. Do moderního interiéru jsou vhodné poličky ve stylu Provence, vdechnou mu kouzlo venkovské harmonie.

Nalepovací dekorace

Tento druh dekorací má hned několik výhod. Nalepíte je během chvilky. Ani sundavání nezabere mnoho času. Jsou finančně dostupné, takže je můžete kdykoli vyměnit a výběr je opravdu široký. Některé e-shopy dokonce nabízejí výrobu vašeho vlastního motivu.Dekorace mohou být i plastické. Květinové motivy často nahrazují živé květy.

Zrcadla

Zrcadla v interiéru nepředstavují pouze prvek dekorativní, ale interiér dokážou i prosvětlit nebo opticky zvětšit. Mohou se stát také součástí obrazové koláže. Pokud si pořídíte zrcadlové hodiny, nejenže budete stále znát aktuální čas, ale hodiny navíc, díky odrazu slunečních paprsků prozáří váš interiér.