Jak vyřešit úložné prostory v kuchyni

Aby kuchyň plnila všechny své funkce, je potřeba v ní mít dostatek úložných prostor.

Skříňky

Ty zabírají v kuchyni poměrně dost velký prostor.

  • Horní skříňky

Tady je potřeba si promyslet, do jaké výšky je umístíte a jaký způsob otevírání zvolíte. Bezpečnější a snadnější přístup umožňují dvířka rolovatelná, která si nacházejí stále větší oblibu. Žaluziové skříňky s rolovatelným otevíráním mají i zásuvky, díky nimž můžete spotřebiče, které jsou zde umístěny, používat bez nutnosti jejich vyndavání.

Tip pro vás:

Pokud si do skříňky pořídíte držák na talíře, zamezíte tím jejich sesouvání a zajistíte pořádek v polici.

  • Spodní zásuvky

Ideálním řešením je kombinace zásuvek s různou hloubkou. Prostor si můžete upravit i pomocí přepážek či boxů. Pro lepší přehled jsou vhodnější zásuvky plnovýsuvné.

  • Otevřené police

Tento prostor je určený pro předměty, které potřebujete mít neustále a rychle po ruce. Můžou zde být umístěny i bylinky a koření nebo nádoby s čajem či kávou.

Pracovní plocha

Vzhledem k tomu, že je potřeba zachovat dostatek místa pro přípravu pokrmů, musí být i dostatečně velká pracovní plocha. Pro tento případ můžete využít celou řadu praktických doplňků, které umístíte právě nad pracovní plochu – vyvýšené poličky, závěsné systémy či úložné dózy.

Tip pro vás:

Velkým pomocníkem, který zvětší pracovní plochu, je i teleskopická zásuvka, která je nejen mobilní, ale i dostatečně stabilní.

Přehledný špajz

Ideální je, pokud jsou skříně na potraviny vybaveny výsuvným systémem, jež umožňuje přístup z obou stran, dobrou orientaci a vy zde tak vše velmi snadno naleznete.

Místo na odpad

Obyčejný odpadkový koš zabírá poměrně dost místa. Ideálním řešením je koš vestavěný. V nabídce naleznete výsuvné koše automatické či ruční. Jsou ideální především pro tříděný odpad. Můžete je umístit do dřezové skříňky a nikomu nebudou překážet.