I odpadkový koš může být vkusnou součástí vybavení naší domácnosti

V naší domácnosti vzniká celá řada odpadu, kterého se musíme zbavit. Pro tento účel si pořizujeme do domácnosti odpadkové koše – mohou být volně stojící či vestavěné a ukryté za kuchyňskými dvířky.

Vestavěné koše

Jestliže máte dostatečně velkou kuchyňskou linku, můžete obětovat část spodní skříňky pod dřezem pro vestavěný odpadkový koš, případně sadu na třídění odpadu. Toto řešení je nejvíce praktické. Nádoby nejsou vidět, ale vy je máte neustále po ruce. Dají se pořídit buď na plnovýsuvném nebo samonosném mechanismu – vyjedou ven, postačí pouze přitáhnout k sobě dvířka.

Koše volně stojící

Tato varianta je, ve většině domácností, častější. Pokud máte pouze jednu nádobu, nemůžete odpad třídit. Hygienu zajistí odpadkové pytle. Pokud je koš v kuchyni vidět, měl by být z materiálu, který se dá snadno udržovat v čistotě a svým designem by měl ladit s kuchyní a barevným tónem s ostatními kuchyňskými doplňky.

Pokud máte kuchyň dostatečně velkou, můžete zvolit zajímavé a trendy koše, které umožňují odpad třídit. Jednou z variant mohou být například koše stohovatelné, které jsou umístěné na sobě. Nejen, že šetří místo, ale velmi snadno se i obsluhují.

  • Nádoby na kompostování

V každé domácnosti vzniká i velké množství bioodpadu, který můžeme kompostovat a vytvářet si tak hnojivo pro domácí květiny. Jedním z mnoha řešení je například smaltová nádoba, která má ve víku filtr, jež pohlcuje pachy.

Tipy na závěr:

Pro důkladnou hygienu slouží koše bezdotykové, které využívají pohybové čidlo, které koš, po přiblížení ruky, automaticky otevře.

Pokud chcete, aby váš koš voněl, zakupte si držák, který umístíte na sodní stranu víka a do něhož se dávají vonné kapsle.