Výhody parního čištění pro naši domácnost

Parní čištění si pomalu ale jistě nachází místo při úklidu v domácnosti a to nejen pro své všestranné použití.

Výhody parního čištění

Jednoduchost

Horká pára odstraní i starou špínu a nečistoty ve spárách a škvírách. Má desinfekční účinky a pomáhá v boji proti bakteriím a roztočům. Také likviduje velkou část alergenů, které se vyskytují v každé domácnosti (prach, plísně, roztoči, čistící chemické prostředky), což je obrovská výhoda pro alergiky a astmatiky.

Šetrnost k životnímu prostředí

Při parním čistění se nepoužívají žádné chemické prostředky, pouze horká pára.

Místa použití

Koberce, matrace čalouněný nábytek

Parní čistič z těchto tkanin zlikviduje roztoče, plísně a případné pachy. Tkanina není počištění mokrá, ale pouze vlhká, rychle dosychá.

Špatně dostupná místa

Výhodou je, že tento typ vyčistí i hůře dostupná místa jako jsou malé mezery mezi spotřebiči, u čalounění prostor kolem knoflíků, u sporáků či myček za masky či prostory za knoflíky. Účinnost lze zvýšit použitím různých kartáčových nástavců.

Kuchyňské prostory

Tady je parní čištění ideální pro kuchyňský dřez s odpadem, vyčistí i mastnotu digestoře. Pokud máte kuchyňskou linku obloženou kachličkami, parní čištění je účinné na spáry.

Poradí si s mastnotou na sporáku, nesmí však být vypálená.

Pomůže vyčistit i zbytky jídel v odpadkovém koši nebo lednici a tím nás zbaví nepříjemných pachů, které tak vznikají.

Koupelna a WC

Tady parní čištění využijeme především na spáry. Poradí si však si s umývadlem, vanou či sprchovým koutem. Použít jej můžeme i na vodovodní baterie a dokonce i na hřebeny.

Okna a dveře

Nejenže vyčistí okna, ale párou můžeme postříkat i záclony, které tak zbavíme usazeného prachu. Pokud použijeme hubici s hadrovým návlekem, můžeme na ni kápnout aviváž, která záclony nádherně provoní.

Proud páry z trysky nám pomůže dokonale odstranit nečistoty i z koutů oken.

Příslušenství

  • nástavce s kartáči
  • různé druhy trysek
  • hubice s hadrovými návleky