Nenáročná zahrada

Pokud i vy nemáte tolik času na péči o svou zahradu (nebo vás to nebaví), je tento článek určený právě vám. Jak to udělat, aby vás zahrada nestála příliš úsilí v rámci péče?

V prvé řadě na ni nasázejte okrasné rostliny, které fungují jako plevel. řeč je například o levanduli, která se sama snadno roznáší, a zároveň se o ní nemusíte nějak extra starat. No a ke všemu je ještě krásná! Kromě toho je tato fialková rostlina trvalkou, která se na zahradě ukáže rok co rok. Co vyžaduje? Podlití jednou až dvakrát týdně. To jde, ne?

Zdobné skalky, eliminace trávy

Neradi běháte po zahradě se sekačkou a štve vás, že vysoká tráva je zpět již dva dny po posekání? Anebo vás trápí nedostupná místa, kam se sekačkou nedostanete? Vytvořte si tedy za pomocí neviditelného obrubníku a mulčovací kůry nebo zdobného štěrku, efektivní cestičky, které jasně ohraničí travnatý porost od zdobné skalky, kam se nemusíte drápat se sekačkou. Vytvoří to estetické rozhraní a jasně vymezený prostor pro rychlou údržbu trávníku.

Útulnější zahradu budete mít za pomocí trvalek a sukulentů. Nikdo vám pak nemůže vytknout, že nemáte útulnou zahradu. Vybírejte však takové rostliny, které přežijí i zimu. Nechcete přece každý rok něco sadit.

Volba travního porostu je rovněž velmi podstatná. Takzvaný golfový trávníček bychom chtěli přece všichni. Ovšem nezapomeňte, že i o trávu je třeba se starat, protože i ona podléhá plísni nebo spálení.

Originální květináče

No a nakonec – pokud milujete rostliny nebo bylinky ve zdobných květináčích, ty jsou však drahé a rychle podléhají zkáze – vsaďte na domácí recyklaci. Rozbilo se vám ucho hrníčku? Vyřazujete staré smaltované nádobí po babičce? Ozdobte jím zahradu tak, že dovnitř nasázíte třebas ty letničky nebo choulostivé rostliny, které na zimu snadno schováte pod střechu, aniž byste museli kopat půdu. Následné tipy vám třeba poradí.