Vybíráte moderní kotel pro váš dům? Poradíme vám

Mnozí stavebníci rodinných domů řeší dilema, jakým způsobem budou svůj dům vytápět. V rozhodování jim může pomoci česká firma AGROMECHANIKA v.o.s., která vyrábí kotle na tuhá paliva. Palivem může být například biomasa nebo kusové dřevo. Výhodné jsou kombinované kotle dřevo – elektřina a nejvyšší komfort znamenají kotle s automatickou podávkou paliva, kterým jsou pelety a hnědé uhlí.

Kotle na tuhá paliva

V roce 2001 firma zmodernizovala kotle na tuhá paliva řady AM Energo, které jsou skvělým řešením pro rodinné domy. Na zakázku je lze doplnit elektrickou přímotopnou jednotkou. Kotle v provedení kombinace dřevo-elektřina jsou dodávány na trh pod označením ENERGO Elektro. Od roku 2005 jsou v prodeji automatické kotle na pelety a hnědé uhlí řady AM Licotherm, které byly v roce 2014 vylepšeny. Kotel Licotherm AM 26 Carbo splňuje přísné požadavky třídy 4 dle příslušné ČSN a jeho jmenovitý výkon je 26 W. Nejnovějším výrobkem je kotel Licotherm AM 26 Carbo 2.

Kotle na dřevo

Kotle na dřevo jsou určeny především k vytápění rodinných domů nebo bytů s vlastní kotelnou, případně menších provozoven. Topí se v nich dřevem, které má vlhkost maximálně 20%. Dřevo může být tvrdé i měkké, upravené na polena v délce max. 50 cm. Spolu s poleny lze spalovat i různé dřevní odpady, jako jsou štěpky, hobliny, případně i piliny. Předností kotlů na dřevo je maximální energetické zhodnocení paliva, minimální tvorba škodlivin i popela a nenáročná obsluha.

Automatické kotle

Automatické kotle představují nejvyšší komfort při vytápění rodinných domků i jiných objektů s tepelnou ztrátou do 45 kW. Teplovodní kotle AM LICOTHERM jsou konstruována na spalování pevných paliv do zrnitosti 25 mm, kterými je hnědé uhlí ořech 2 a dřevěné pelety, ale v případě nutnosti v nich lze topit i kusovým dřevem. Předností automatických kotlů je automatické podávání paliva a také panel s elektronickým regulátorem výkonu, který je umístěn horní kapotě tělesa kotle.