Výběr tapety nemusí být oříšek

Tapety jsou čím dál častěji nedílnou součástí každého moderního interiéru. Jedná se totiž o univerzální doplněk, který významně pomáhá vytvořit celkovou atmosféru v místnosti. S využitím výrazných materiálů a vzorů mohou tapety tvořit primárně celý design interiéru nebo jej pouze doplňovat. Podívejte se na váš byt ze širšího úhlu pohledu. Máte místnost vybavenou nábytkem, který již splňuje silný design? V tomto případě zvolte tapety ne příliš výrazné nebo extravagantní. Naopak by vzory a odstíny měly celkový design místnosti podtrhnout.

Tapety do malých i velkých pokojů

Univerzálnost tapet spočívá v tom, že je můžete použít do malých i velkých pokojů, záleží pouze na výběru dekoru. Do menších  místností se jednoznačně hodí jemnější motivy a světlé odstíny. Tato kombinace vytvoří efekt, který zajistí, aby i malá místnost s vybavením působila elegantně a především vzdušně. Do větších prostor naopak zvolte spíše teplejší až tmavé odstíny. Díky těmto barvám dosáhnete zdůraznění vybavení v místnosti, tmavší tapety větší místnost opticky zmenší a zútulní. Jestliže se ve vašem bytě či domě nachází místnost, která není malá ani velká, ale spíše by potřebovala opticky prodloužit, zvolte tapetu nejlépe s pruhy či velmi výrazným vzorem, který vyvolává dojem prostoru. Tapetu umístěte na nejvzdálenější stěnu od vstupních dveří.

Tapety a samolepicí dekorace nejsou v místnosti pouhým doplňkem. Naopak jsou klíčovým prvkem, který v pokoji vytváří jedinečnou atmosféru a vzbuzují příjemnou náladu. Do ložnice je vhodné zvolit tapetu s jemnějším vzorem a v tlumených barvách, které vám pomohou uklidnit před spánkem vaši mysl. Nejčastěji se do ložnic používají odstíny modré, zelené či fialové. Jestliže si nejste při výběru tapet jisti, nebojte se zeptat odborníků, kteří rozumí barvám i vzorům a rádi vám pomohou, abyste se doma cítili co nejlépe.