Udělejte ze sprchování skvělý zážitek

Také tak milujete sprchování? Stále větší oblibě se těší sprchové boxy, chcete-li sprchové kouty. Je to ideální řešení do malé koupelny, nebo pro osoby, kterým dělá potíže koupání ve vaně. Ovšem obě varianty lze i zkombinovat a užívat si častější osvěžení například při letních vedrech. Sprchování znamená rovněž úsporu vody.


dveře-francis-80-leve-600x600
K zamezení potopy v koupelně slouží kvalitní sprchové dveře, které zabrání stříkání vody po podlaze a zároveň pomohou vytvořit potřebné soukromí. Sprchové dveře lze rozdělit na několik kategorií podle způsobu jejich otevírání. Nejčastější variantou jsou dveře posuvné, které mohou být jedno nebo dvoukřídlé.

Dalšími jsou dveře zalamovací, které však na rozdíl od posuvných dveří vyžadují určitý prostor pro otevírání. Posledním typem jsou dveře shrnovací, které jsou však určeny spíše pro zařízení s větší frekvencí lidí, jako jsou hotely, penziony či ubytovny.

Shrnovací dveře se však uplatní i v malé koupelně. U shrnovacích dveří je na prvním místě odolnost proti nárazům, což je zaručeno platovými profily, ze kterých je složena shrnovací část.

Vlastnosti sprchových dveří

nnKvalitní sprchové dveře musí odolávat tlaku, nárazu a také prudkým změnám teplot. Jejich hlavním úkolem je ochrana koupelny před potopou, která by při sprchování mohla nastat. Z hlediska všech těchto důvodů jsou sprchové dveře vyráběny z velice kvalitních materiálů. Pozornost je kladena kromě funkčnosti také na design. Vybírat lze z mnoha druhů, velikostí a motivů dveří. V nabídce jsou dveře průhledné, matné či s různými motivy a doplňky.

Dveře do niky

Nechybí ani sprchové dveře do stavebního otvoru vyzděné niky o rozměrech od 60 do 150 cm. Vedle hotových sprchových boxů, které se dodávají i s dveřmi, jsou i zděné boxy s otvorem pro dveře. Dveře do niky jsou k dostání od různých výrobců, v různých rozměrech, materiálech i způsobech otevírání.

Druhy sprchových boxů

Dnes si můžete pořídit krásné sprchové boxy v moderním designu, které se hodí do nově zařizované moderní koupelny i do rekonstruované koupelny v paneláku. K dispozici jsou i asymetrické tvary hodící se jak do domácí koupelny, tak na chatu či chalupu, nebo do montovaných staveb, kontejnerů či jiných mobilních objektů.

box-emilie7-600x600