Jak dosáhnout příjemného klima v interiéru

Pro vytvoření příjemného klima v interiéru nemusíme být závislí pouze na venkovních podmínkách a na větrání okny. Kvalitního ovzduší v domě či v bytě lze dosáhnout pomocí moderních technologií a pomůcek, které vzduch vyčistí, vymění, odvlhčí a osvěží. Můžeme si pořídit samostatný přístroj, nebo kombinovat více způsobů navozování příjemného klima v interiéru.

Mobilní klimatizace

Daitsu 2014-410x310Jedná se o moderní kompaktní přístroj, který odvádí horko z příslušných vnitřních prostor mimo objekt. Na rozdíl od pevně zabudované klimatizace lze s mobilní klimatizací snadno manipulovat, to znamená, že můžeme přístroj prosouvat po jednotlivých místnostech podle momentální potřeby ochlazení vzduchu. Další výhodou je rychlé zapojení bez potřeby jakýchkoliv stavebních úprav a tedy možnost okamžitého provozu. Mobilní klimatizace je výhodná především pro překlenutí horkých dnů, přičemž po zbytek roku ji lze snadno uklidit. Proto je ideální pro obyvatele paneláků nebo domů v historické zástavbě, kde by instalace stacionární klimatizační jednotky byla nemožná.

Odvlhčovače vzduchu

aquaria10_insieme-410x310Tyto přístroje jsou určeny na vnitřní prostory, ve kterých je zvýšená vlhkost obsažená zejména ve zdivu. Odvlhčovače dělíme podle konstrukce na domácí, profesionální a bazénové a dále podle použité technologie na absorpční a kompresorové. Jsou to nepostradatelní pomocníci zejména při povodních a záplavách. Stejně tak se ovšem uplatní i na stavbách, ve sklepech a jiných těžko větratelných místnostech. Po dokončení stavby domu v zimním období zdivo pomalu vysychá, takže si můžeme pomoci odvlhčovačem. Jeho používáním se zbavíme i rizika tvorby plísní v bytě. Domácí odvlhčovače vzduchu mají takovou účinnost, že během krátké chvíle odfiltrují veškerou vlhkost z místnosti. Je to výhodnější, než větrání, které může do interiéru přinést smog, prach apd.

Ventilátory vzduchu

Od velkého horka v místnosti si můžeme pomoci ventilátorem. Ventilátory vzduchu jsou skvěle designově řešeny a jsou účinným pomocníkem při ochlazování vzduchu. Některé typy jsou kombinovány s klimatizací, takže dokáží rozvést ochlazený vzduch po místnostech a především zajistí jeho lepší cirkulaci.

Charly-NEW_floor_iso-410x310