Ubrus na jídelní stůl patří

Bílý skvost uvítá každý stůl, dodá formální atmosféru

Bílý ubrus je symbolem čistoty, ale na jak dlouho? Je nám jasné, že pokud máte děti, tuto variantu ihned zavrhnete. Je to logické, protože takto prostřený stůl, je pro vás nepraktický. Jenže jak připravit slavnostní tabuli? Pokud se nechcete bílé vzdát, je možné jí nechat jen z části „vykukovat“ při okrajích stolu. Vrstvením dalších struktur a kombinováním materiálů se také dostanete ke svému vytouženému efektu. Důležité je k výběru ubrusu sladit i ostatní doplňky. Stůl vám tak bude korespondovat nebo naopak kontrastovat.

Barevný ubrus umocní veselou náladu

Varianta barevného stolu se vám sama nabízí. Červený, modrý, zelený nebo fialový ubrus vám prokáže dobrou službu. Jsou to klasické barvy, které známe z pastelek. Co zkusit jejich netradiční odstíny, např. zářivý neon? Vzorování, které se nese v duchu květin, ale i geometrických tvarů je stále trendy.

Je to i o materiálu

Dnešní době vévodí vzdušnost, která se projeví i na výběru vašeho ubrusu. Nezáleží na tom, jestli máte kulatý nebo hranatý stůl, na každém lze vykouzlit onu neopakovatelnou atmosféru. Úroveň stolování si tak nastavíte vy sami. Ubrusy jsou dnes k dostání igelitové, textilní, ale nově i teflonové, které do sebe lépe absorbují tekutinu a není taková pohroma na stole něco rozlít. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, je také dobré zohlednit váš styl. Kuchyně se tak dokáže rázem proměnit v retro nebo nadčasovou eleganci. Chce to jen vaší fantazii a chuť učit se nové věci.