Jaké je potřeba kuchyňské náčiní

Nebojte se kombinovat materiály, do kuchyně to vnese příjemnou atmosféru

Dnešní minimalismus je převážně o skle, kde řadou proměn v kuchyni, došlo k dokonce i k tomuto typu obkladů. Působí to vznešeně, honosně a moderně. Ovšem ne každému se to líbí. Někdo dá přednost keramické mozaice a je spokojen.

Sklo je dobré prokombinovat se dřevem, takže pokud sáhnete např. po kořenkách ve sklu s dřevěným víčkem, je to ideální kombinace. Dřevo vaší kuchyni proteplí. Kuchyni je ovšem potřeba dodat i jakýsi řád. Pořádek získáte tím, že své kuchyni vnesete i praktičnost. Skloubením těchto dvou faktorů se vám vyplatí. Budete se tu cítit dobře a zároveň rychle a snadno uvaříte, umyjete nádobí, atd.

Drátěný program – pomocník z královských řad

Sestavte si seznam kuchyňského náčiní, bez kterého se neobejdete. Každý máme jiné nároky. Někdo se neobejde bez kuchyňského robota, který zastane v kuchyni spoustu funkcí. Někdo zase raději využije metliček, nožů, stěrek a dalšího náčiní.

V podstatě se shodneme na tom, že v kuchyni by se nám líbilo mít všechno při ruce. To vám z velké části umožní drátěný program, kde si kuchyňské náčiní přehledně zavěsíte. Zároveň vám takové úložné prostory ušetří i spoustu místa. Stojan na nože ve výšce je nejen plně funkční, ale i pěkný na oko. Zrovna tak drátěné sestavy na protažení válečku na nudle a kuchyňských utěrek. Skvělým kuchyňským náčiním je i odkapávač a podložka. Závěsné košíky zase pojmou řadu maličkostí, se kterými je pohyb v kuchyni radost.