Trouchniví na vašem pozemku dům? Poradíme, co dělat

Máte na svém pozemku trouchnivějící dům, který se vám doslova rozpadá před očima? V tom případě neinvestujte do rekonstrukce, která by byla v tomto případě zbytečná. Raději investujte do demolice, se kterou však neotálejte. Nedovolte, aby dům spadl na někoho, kdo se kolem něj bude potulovat. Ať už vlastníte trouchnivějící nemovitost v Brně, Jihlavě, Uherském Hradišti nebo snad v Praze či Berouně, obraťte se na firmu KT-Ekologické domy, s. r. o., která se vám o demolici a následný odvoz suti postará.

Pokud hovoříme o demolici, hovoříme o komplexním zbourání nemovitosti, a to buď postupným rozebráním, nebo mechanizací. I když samotné slovo “demolice” zní hrozně, i takové práce jsou někdy potřeba. Jak jsme zmínili, třeba v případě trouchnivějící nemovitosti jsou demoliční práce zapotřebí.

Není to zadarmo

I když se prakticky jen srovná objekt se zemí, stejně to není zadarmo. I demoliční práce se musí zaplatit. Cena demolice domu se však vždy stanovuje individuální kalkulací dle ceníku a také dle zaměření. Uhradit se posléze musí i odvoz suti, případné uskladnění suti. Co se týče odvozu suti, cena se stanovuje dle typu suti, podle množství odvážené suti, také podle vzdálenosti na skládku nebo podle ceny skládkovného. Pokud by byl zájem jenom o uskladnění suti, v takovém případě se cena stanovuje dle příslušných místních poplatků.

Nechcete, aby vám suť odvezla firma?

Možná něco namítáte proti tomu, aby vám stavební suť a demoliční odpad odvezla firma, která se o demolici ve Valašském Meziříčí či ve Zlíně nebo jiném městě postarala. Možná chcete suť odvézt do sběrného dvoru sami. To je sice šlechetné, ale je třeba si uvědomit, že občan může do sběrného dvoru přivézt jen omezené množství suti. Větší množství dovezeného demoličního odpadu je už spjaté s celou řadou poplatků.

Raději to tedy nechejte na profesionálech, alespoň si neuděláte mozoly a neušpiníte automobil.