Boho styl: Bydlete v chaosu s duší

Pojem boho styl není ničím neznámým, častěji se s ním setkáváme v módě. Co ale přesně vyjadřuje? Jedná se o zkratku bohemian a označuje bohémský styl života, který se rozvinul v 19. století ve Francii společně s hnutím umělců, básníků a spisovatelů. V současnosti je velkým trendem minimalismus, pokud ale nejste jeho příznivci, máte rádi kreativitu a trochu toho osobního chaosu, boho styl pro vás bude tím pravým.

Změť stylů a barev, která skrývá promyšlený základ

Zkombinovat jednu nebo dvě barvy k interiéru s bílými stěnami a tmavě hnědým nábytkem není nic moc složitého. Ale zkuste zkombinovat orientální koberec, vyřezávaný barevný stůl, polštáře s perským vzorem a barevné obrazy a závěsy, aby celý interiér nepůsobil lacině a přeplácaně. To je teprve umění. Pokud se toho ale nebojíte, naopak, máte rádi kreativitu, bílé stěny vás k smrti nudí a toužíte po pestrobarevném domově, v boho stylu se určitě najdete. Má jen jedno základní pravidlo. Popusťte uzdu své fantazii a promítněte do bydlení své názory, postoje a záliby. Určete si vlastní pravidla a držte se jich. Jedině tak se vám podaří dosáhnout harmonického výsledku. Pokud máte estetické cítění, umíte kombinovat různé styly a barvy, bude pro vás zařizování bytu hračka. Abyste mohli popustit uzdu fantazii, použijte jako základ zemité tóny, například různé odstíny hnědé, černou, olivovou nebo khaki. Díky tomu vyniknou všechny ostatní barevné kombinace. Zapomínat byste neměli ani na kvalitní nábytek z dobrých materiálů.

Jak vybavit byt v boho stylu?

  • Nábytek: Ten se nese v duchu přírodních materiálů. Proutí, dřevo, sláma nebo kámen. Do kuchyně si pořiďte velký dřevěný stůl, do obýváku malovaný nábytek. Že žádný nemůžete sehnat? Žádný problém, pokud jste kreativní a umíte to se štětci, pomalujte si svůj nábytek oblíbenými motivy sami. A co takhle taburet neboli puf? Na podlaze bude vypadat v kombinaci s pestrobarevnými koberci nádherně.
  • Látky a tkaniny: Orientální koberce, postele s nebesy, velké množství barevných polštářů, dek, plédů a sedacích vaků, klidně uprostřed obývacího pokoje. Těžké závěsy, tkané předložky, patchwork. Nejžádanější jsou turecké, ručně tkané koberce, takzvané kelimy. A vše samozřejmě v barvách. Nebojte se odvážných kreací, klidně kombinujte sytě oranžovou s tyrkysovou, k tomu přidejte zelenou vázu a vínový koberec.
  • Doplňky: U nich můžete popustit uzdu své fantazii. Pořiďte si barevné papírové lampiony, paroží a různé trofeje, lapače snů, využívejte různé předměty a suvenýry z cest, vystavujte si své fotografie nebo ručně malované obrazy. Nebojte se pořídit si do bytu nebo na balkon ratanový nábytek a k němu houpací síť. A velkou spoustu svíček. Ideálně každou v jinak designovém kalíšku. Nebojte se exotických artefaktů ani toho, že si jako zapálený rybář pověsíte rybářskou síť na stěnu. Důležité je, aby vás obklopovaly věci, které máte rádi a cítíte se v jejich blízkosti dobře.

Recyklujte, objevujte, nešetřete

Nebojte se zužitkovat všechno, co doma máte. Staré odstřižky různých druhů látek jsou ideální na patchwork, z několika bavlnek a nití si můžete udělat krásný lapač snů, fotografie nechte zarámovat a vystavit. Staré květináče natřete a dejte jim úplně nový styl. Nebojte se barev. Kombinujte. A hlavně si nezapomeňte celý proces užívat. Obklopte se zelenými rostlinami, pěstujte bylinky i exotické ovoce, potraviny uchovávejte v originálních dózách. Projděte půdu nebo několik obchodů se starožitnostmi, přetvořte nábytek a dejte mu úplně nový vzhled. Pořiďte si masivní postel s nebesy a kvalitní, ručně tkané koberce. A ačkoliv můžete spoustu věcí sehnat levně, přetvořit nebo vyrobit vlastními silami, na některých částech byste šetřit neměli. Pro takové případy je tady půjčka bez doložení příjmů. Peníze budete mít k dispozici během chvíle a splácení vás nezatíží na dlouhé roky dopředu. Krátkodobé půjčky na zařízení bytu jsou v současnosti velmi oblíbené a žádané. Půjčka před výplatou vám poskytne finance, aniž byste dlouhodobě zatížili rodinný rozpočet.