Trendy povlečení pro vaši ložnici

V posteli trávíme téměř třetinu života. Proto by toto místo navozovat příjemnou atmosféru, kterou doladí nejen kvalitní matrace, ale také hezké povlečení. Současný výběr je poměrně široký a to nejen co se týče designu, ale i cenové relace. Srovnání cen povlečení naleznete na portálu www.srovname.cz.

Jak vybrat to správné povlečení?

Rozhodující není jen vzhled, ale i materiál.

  • Vzhled

Při výběru designu mějte na paměti několik důležitých věcí:

  • Barva i vzor by měly ladit s interiérem – do moderního interiéru jsou ideální například jednoduché vzory s geometrickými tvary, které nevyjdou nikdy z módy. Geometrické tvary ladí ve všech typech ložnic a jsou vhodné i pro každou věkovou kategorii. Harmonii a čistotu přinášejí i střídmé vzory květinové. Jste – li zastánci satrodávného stylu, dejte přednost větším vzorům květinovým.
  • Povlečení nemusí být nejdůležitějším prvkem v místnosti.
  • Pořizujete – li si další doplňky, je ideální ladit je s barevným tónem povlečení.
  • I děti si žádají své vlastní vzory, ty nejmenší dávají přednost povlečení s pohádkovými hrdiny. Děvčata zajisté potěšíte povlečením s motivy Ledového království, pro kluky je nachystané povlečení s motivy autíček.
  • Máte – li rádi netradiční a neokoukaný design, tak právě pro vás je určeno povlečení s 3D efektem, které nabízí živé vzory, jež vystupují opticky z povrchu látky. Jeho potisky působí realisticky a prostorově.
  • Materiál

Co se týče materiálu, i tady je nabídka poměrně široká. Mezi nejčastější druhy patří bavlna, mikrovlákno či krep.

Bavlna přináší celou řadu výhod – dobře saje vlhkost, hřeje, je měkká a pružná a prát ji můžete až na 60°C. Je to stálice mezi materiály.

Mikrovlákno je pevné a má vysoké absorbční schopnosti. V létě chladí, v zimě naopak zahřeje. Povlečení je na omak hebké a jemné. Tento druh materiálu je vhodní i pro alergiky. Nemusí se žehlit.

Krep nabízí snadnou údržbu (nemusí se žehlit) a dobrou savost.

Správnou péčí prodloužíte životnost povlečení

Ideální na údržbu je povlečení bavlněné, protože dobře snáší častější praní.

Při výběru pracího programu je důležité brát v potaz barevnost povlečení, pokud je světlejší, můžete použít teplotu vyšší, barevné odstíny již tak odolné být nemusí.

Mechanickému poškození zabráníte tím, že pozapínáte knoflíky, případně zipy.

Také vhodný prací prostředek je důležitý. Důležitá je též kvalitní aviváž, která chrání vlákna povlečení proti lámání.

Důležité informace o způsobu praní a následné údržby naleznete na štítku od výrobce. Pokud se jimi budete řídit, zachováte si povlečení po dlouhou dobu.