Inspirujte se ke koupi pěkného nábytku

Pořídili jste si nové bydlení a chystáte s nákupu nábytku, který by váš dům či byt zútulnil. Nabídka a inspirace nábytku je široká a vy přemýšlíte, kde začít.

Obývací pokoj

V každé domácnosti patří asi k nejvíce využívaným kouskům nábytku sedací souprava a křesla. Před výběrem je důležité si rozmyslete, jaké požadavky na sedací soupravu máme – má být rozkládací, rohová, s úložným prostorem? Také prostor, v němž bude umístěna, hraje velkou roli.

Vzhledem k tomu, že bude často využívána, je potřeba zohlednit i výběr materiálu, a to nejen kvalitu, ale i možnosti čištění.

Velkým pomocníkem a zároveň doplňkem k sedačce může být i taburet. Je to malý pomocník, do kterého lze ukrýt televizní deku, knížku na čtení, prostírání na stůl či denní tisk. Může to však být i skvělý designový doplněk.

Pracovní kout

I když nepracujete z domova, každý může mýt svůj pracovní kout. Může to být třeba psací stůl a kancelářské židle. Při výběru židle je potřeba zaměřit sr především na opěrák. Při sezení by měl podpírat bederní páteř.

Ložnice

Nejdůležitějším kouskem v ložnici je postel s kvalitní matrací, v níž trávíme třetinu života. Navíc je důležitá pro kvalitní spánek, při němž se naše tělo regeneruje. Pokud hledáte kvalitu, volte z nabídky matrací zdravotních či ortopedických. Ortopedická matrace poskytuje stabilní oporu kosterního systému, zdravotní matrace disponují certifikátem, bývají hypoalergenní.

Kuchyně

Kromě kuchyňské linky a elektrospotřebičů je pro kuchyni typickým kouskem jídelní stůl, u něhož se schází celá rodina. Proto je třeba sáhnout do nabídky stolů kvalitních, které zaručují stabilitu a dlouhou životnost. Pokud hledáte přírodní materiál, může to být například dřevo, ratan či kámen. Máte – li kuchyň v moderním stylu, sáhněte do nabídky stolů skleněných či z tepaného plastu.