Tipy, jak nejlépe vybavit vaší kancelář

Kancelář je místo, u kterého je obzvláště potřeba dbát na správné vybavení. Základem je správné osvětlení, styl, barva, ale i kancelářský nábytek v místnosti. Účelem kanceláře je poskytnout místo na práci, je tedy vhodné se vyhnout prvkům, které vás budou rozptylovat od práce a zaměřit se čistě na ergonomii.

Pracovní prostor

regal-cerna-tofi-box-newHlavní částí kanceláře je pracovní prostor, tedy místo, kde budete vykonávat práci. Základem je pracovní stůl s počítačem, současné nabídky pracovních stolů vám umožňují vybrat stoly různých velikostí, je zbytečné pořizovat zbytečně velký stůl do malé kanceláře, zvolte si rozměry, které jen nutně potřebujete. Velkou pozornost věnujte kancelářské židli, v práci strávíme až třetinu života, je tedy vhodné, abyste investovali do kvalitní židle, která vám zajistí správnou oporu pro vaše záda. Kancelářské židle již nejsou drahé a dokonce i kvalitní modely lze zakoupit za pakatel.

stolek-na-notebook-buk-stribrna-lyonPři organizaci pracovního prostoru je vhodné myslet i na úložné prostory, abyste nemuseli od práce neustále vstávat a měli všechno při ruce. Pamatujte si, že všechno by mělo mít své místo, správná organizace věcí vám rovněž pomůže ušetřit čas i práci. Nejdůležitější věci mějte při sobě, méně důležité dále od sebe, aby vám nepřekážely. Na nejdůležitější věci je vhodný kancelářský kontejner, který je dostupný i ve verzi na kolečkách, díky čemuž ho můžete snadno přesouvat. Pro vzdálenější úložné prostory je vhodné zvolit kancelářské regály.

Další vybavení

skrinka-rohova-okrajova-dub-sonoma-tempo-as-new-014Zapomínat by se nemělo ani na důležité doplňky, mezi které patří například věšák. Na stojanový věšák zapomeňte, takové řešení zabírá mnoho místa, efektivnější volbou je panelový věšák, který je vhodné umístit co nejblíže ke dveřím. Dalším vhodným doplňkem jsou rozkládací pohovky a gauče, nebo křesílka pro vaše klienty, případně návštěvníky, v případě, že budete kancelář využívat i ke schůzkám.

Kde nábytek pořídit

Pořizování nábytku v kamenných obchodech je již přežitkem, takový nábytek je podstatně dražší a nabízí vám pouze úzký výběr. Správnou volbou je výběr nábytku v eshopu, který nabízí ideální poměr ceny a kvality. Nás velmi zaujal eshop mix-nabytek.cz, který se specializuje nejen na kancelářský nábytek, ale i na kuchyňský nábytek, sedací soupravy aj.