Elektrické podlahové vytápění: Co byste o něm měli vědět, než si ho pořídíte?

Technologie se neustále vyvíjí a horké novinky jsou zanedlouho běžným standardem. Své o tom vědí řemeslníci firmy revize elektrospotřebičů Jihlava, kteří stále častěji provádí výstupní revize elektrického podlahového topení. Systém již není cenově nedostupný a rozhodně není doménou „majetnější“ vrstvy. Prozradíme vám, jaké jsou výhody a základní specifika.

Kam se elektrické vytápění hodí nejvíce?

Elektrické podlahové vytápění je jako stvořené pro vytápění koupelen a toalet nebo podlah v okolí domácích bazénů. Hodí se všude tam, kde je zapotřebí rychle a efektivně vytopit podlahu na kratší dobu. Jde o mnohem ekonomičtější řešení než teplovodní podlahové vytápění, protože ohřev desítek litrů vody by vyšel mnohem dráž.

dnesnibydleni.cz_ekomplex_01

Instalace není náročná, nezapomínejte však na revizi

Mezi největší výhody elektrického podlahového vytápění patří snadná a rychlá montáž, kterou zkušený kutil zvládne svépomocí. Realizace nevyžaduje náročné stavební úpravy, ale přesto je vhodné zabudovat systém v rámci rekonstrukce. Technici z divize revize elektro Jihlava podotýkají, že před uvedením do provozu je nezbytná výchozí revize.

K dalším benefitům patří rychlý náběh topení a jeho nezávislost na hlavním otopném systému. Je to podobné jako se světlem – elektrické podlahové vytápění si můžete zapnout jen na pár minut.

dnesnibydleni.cz_ekomplex_02

Vybíráme podlahovou krytinu

Podlahové vytápění se realizuje v novostavbách i ve starších domech. Podstatný je výběr vhodné podlahové krytiny. Zřejmě nejlepším typem podlahy je dlažba, která má skvělou tepelnou vodivost a reaguje na podlahové topení nejrychleji. Správnou volbou mohou být také plovoucí podlahy a dřevěné parkety s certifikátem pro podlahové vytápění, případně tenké koberce s krátkým chlupem.