Sprchové sety a doplňky do sprchy s výjimečným stylem

Součástí každé sprchy v nové koupelně by měl být moderní sprchový set. Kromě toho je vhodné sprchu vybavit o doplňky, které budou praktické i designové. Mnoho dnešních sprchových koutů je v moderním pojetí ve stylu WALK-IN, kdy odpadá celá řada problematických míst a zákoutí a vše se mnohem snadněji a hygienicky udržuje. Výsledkem je ale hlavně také velmi čistý a moderní design. Právě do takového sprchového koutu je designový sprchový set jako dělaný.

Volba sprchového setu

Na celkový dojem ze sprchového koutu nepochybně má vliv také design sprchového setu. Pokud jde o sprchové sety, tak hovoříme vlastně o kombinaci sprchové baterie a sprchového sloupu. Sprchové sety mohou být montovány více způsoby, podle toho, k jaké variantě montáže jsou určeny. Rozlišujeme tedy sprchové sety s montáží:

  • Na stěnu
  • Pod omítku

Montáž na stěnu je v zásadě jednodušší, protože není potřeba provádět větší stavební úpravy a celý sprchový sloup se pouze uchytí na obklady. Při instalaci pod omítku je vhodné s tím počítat při samotné rekonstrukci koupelny, protože je potřeba zasahovat do stěny.

Určitě také stojí za to, abyste mysleli na celkový vzhled koupelny, takže je například vhodné sladit designově baterii sprchového koutu společně s baterií v umyvadle. Obvykle se to v tomto případě řeší výběrem stejné modelové řady od identického výrobce.

Na doplňcích záleží

Při zařizování své nové koupelny určitě myslete také na doplňky, které existují i ke sprše. Vaše sprcha tak může být vybavena například o sprchovou výlevku, sprchová ramena nebo může mít takové vymoženosti, jako je třeba dešťová sprchová hlavice. Mezi komfortní doplňky ke sprše patří nepochybně také masážní trysky, takže si můžete dopřát při sprchování opravdový luxus. Vybírat si můžete z celé řady výrobců těchto doplňků v různých designech a stylech, které budou sedět do vaší koupelny.