Správná vánoční dekorace = legrace

Druhy vánočních dekorací

Výběr je v dnešní době opravdu veliký, každopádně si většina volí typicky vánoční motivy, jako jsou rampouchy, andělíčky či hvězdy, protože tyto symboly k Vánocům neodmyslitelně patří. Nesmí chybět ani veselý Santa Claus a jeho soby, kteří se s vaší pomocí mohou procházet po zahradě.

Je vhodné se zamyslet, kam tyto dekorace chcete spíše umístit – na venkovní okapy se nejspíše bude hodit světelný řetěz, domů zase pravděpodobně zvolíte svíčky, ptáčky a tlumené příjemné světlo nebo hvězdu za okno.

Spotřeba vánočního osvětlení

Vybírejte každý kousek s rozvahou – ne pouze pro oči, ale také myslete do budoucna a nechte si chladnou mysl. Každý ví, co si může finančně dovolit a měl by se tím také řídit. Proto to nepřehánějte s dekoracemi, protože dekorace v domě může být legrace, ale někdy jen do určité míry. Vánoční osvětlení tedy příliš nepřitíží Vašemu rodinnému rozpočtu. A to jak samotnou cenou, tak cenou za spotřebu. Vaše vánoční osvětlení Vám navíc pravděpodobně i několik let, tak že nemusíte každý rok kupovat nové.

Cena

Vánoční světelné dekorace se dají sehnat od 100 Kč až do tisíců, záleží na druhu a počtu světel, které produkt obsahuje. Levnější produkty budou vhodné do bytu či domu, pokud zvolíme roztomilou malou postavičku sovy. Dražší dekorací může být velký světelný venkovní sloup, který může působit až Anticky.