Fotopast vám ochrání majetek

Pořiďte si fotopast k ochraně svého majetku. Jedná se o kvalitní bezpečnostní prvek, který používají k ochraně majetku i bezpečnostní složky. Pořizovací náklady na fotopast jsou totiž mnohem nižší, než například kamerový systém, který potřebuje server a úložiště dat. Fotopasti fungují na jednoduchém principu a dokáží pořídit ostré snímky v té největší možné kvalitě.

Proč si pořídit fotopast k ochraně majetku

Pokud zloděj nevleze dveřmi, tak oknem. Mnohdy nestačí k ochraně svého majetku pořízení lepšího zámku, pevnějších dveří ani poplašné zařízení. Všechny tyto prvky se totiž dají zneškodnit ještě předtím, než začnou plnit svoji službu. To se o fotopasti říct nedá. Ta totiž funguje na jednoduchém principu pořízení snímku či videa, které v čas zachytí pachatele. Ten se k fotopasti dostane pozdě a tak není možné ji předem ovlivnit. Zámek i poplašené zařízení není pro zkušeného zloděje žádný problém. Pořízený snímek se následně odešle na email, telefonní číslo či k bezpečnostním složkám. Máte tak dostatek času reagovat na nezvané hosty a ochránit tak svůj majetek.

Na jakém principu funguje fotopast

Fotopast má v sobě zabudované PIR čidlo, které se aktivuje pokud je zaznamenán pohyb v zorném poli snímače. Některé modely fungují i na tepelný senzor. Díky speciální konstrukci fotopasti jsou eliminovány nežádoucí pohyby. Nedochází tak ke zbytečnému poplachu. Různé modly mají různý dosah čidla, úhel i jeho citlivost. Poslední jmenovaná vlastnost jde nastavit na různé úrovně, včetně dosahu. Moderní fotopasti si poradí i s focením za tmy. Mají v sobě zabudovanou soustavu infračervených diof, které vytvoří neviditelný záblesk a tak je kvalitní snímek pořízen i za úplné tmy.

Kromě fotografií lze pořizovat i videa. Rozlišení fotografií se pohybuje kolem 2 MP do 12 MP. Většina fotopastí má v sobě záznamové karty až na 32 GB dat. Není tedy problém pořídit až tisíce záznamů ve formátu JPG či AVI.