Speciální brána umí měřit příchozím teplotu

Zoufalá doba si vyžaduje zoufalá řešení. V některých domovech pro důchodce tak správci nainstalovali brány, které umí příchozím měřit teplotu.

V době, kdy se společností jako lavina šíří nebezpečné infekční onemocnění, je potřeba ochránit především ty nejzranitelnější. A mezi ty patří zejména senioři. V některých domovech důchodců se tedy rozhodli, že si před vstupem do tohoto zařízení budou všichni muset povinně změřit teplotu.

Jak brána vypadá?

Slouží k tomu nový rám brány, který stojí před vstupem do domova důchodců. V jednom z nich na tento přístroj dokonce vybrali více než 80 tisíc korun od dárců. Je tedy vidět, že některá zařízení berou ochranu svých obyvatel velice vážně.

Jak taková brána vypadá? Ve skutečnosti se jedná o zabudovaný rám na bránu. V některých domovech důchodců ale mají úplně jiná zařízení. Zejména v těch, kde hlavní vchod slouží jako úniková cesta. Společně s rámem by tato cesta nebyla dostatečně široká, tím pádem by nemohli projít osoby s kompenzační pomůckou. Změřit teplotu by tak nebylo možné ani vozíčkářům, protože rám brány zaměřuje pouze stojící osobu.

Investice se vyplatí

Očekává se, že koronavirová epidemie tu s námi nebude věčně. Až tedy veškeré nebezpečí pomine, půjde některé systémy využít i k jiným činnostem. Především multifunkční systémy v podobě zabudované brány budou moct sloužit k evidenci docházky zaměstnanců, ale i jako užitečná pomůcka pro samotné důchodce bydlící v ubytovacím centru.

Zdá se tedy, že investice do brány, která bude příchozím měřit teplotu, rozhodně není zbytečná investice. Nejenže spolehlivě ochrání seniory před nebezpečnou nákazou, ale v budoucnu bude moct sloužit i k jiným účelům. Zjednoduší nejen docházku, může sloužit i jako průvodce pro návštěvníky a k dalším věcem. Záleží jen na výrobci a jeho ochotě instalovat do systému nový software.