Moderní pergoly postavíte svépomocí během několika hodin

Moderní pergoly můžete pořídit i v podobě hotového produktu, díky čemuž ušetříte spoustu času a peněz. Jaké jsou ale další možnosti? Odpovídáme v článku.

Pobýt s rodinou nebo přáteli na čerstvém vzduchu a nebýt při tom obtěžován deštěm nebo dalšími povětrnostními vlivy? I to je možné! Moderní pergoly vám tento luxus nabídnou.

Typy pergol

Mezi nejžádanější typy teras patří především kryté moderní pergoly. Jedná se totiž o doplněk, který může dům ještě více zkrášlit. Moderní pergolu navíc můžete vybavit dalšími doplňky jako je krb nebo udírna. A nejen během letních dnů si tak užívat posezení s přáteli a s rodinou, nebo také čerstvého a dobrého jídla.

Než se ale rozhodnete, že si pergolu pořídíte, rozhodněte se, co od ní vlastně požadujete. Zjistěte si, kolik osob ji bude pravidelně užívat a k čemu má místo vůbec sloužit. Bude to místo, kam se uchýlíte po práci na zahradě, nebo bude jejím primárním účelem posezení s přáteli a rodinou, grilování a podobné sešlosti? Právě na základě těchto odpovědí vám zhotovitel přesně řekne, jak velkou pergolu se vám vyplatí postavit.

Profesionál, nebo hotovka?

Pergolu si samozřejmě můžete postavit i sami. Pokud se ale rozhodnete sáhnout po práci profesionála, budete si vybírat z celé řady možností. Moderní pergola sice může být postavena na zakázku, na trhu ovšem naleznete i hotové produkty, které stačí jednoduše složit. Tento způsob je navíc poměrně levný a s trochou snahy jej zvládne složit opravdu každý.

Nejspolehlivějším způsobem je ale svěřit práci profesionální firmě. Ta má totiž s touto prací bohaté zkušenosti a přesně ví, jakým chybám se vyvarovat. Po konzultaci tak budete mít velice rychle představu, jak bude moderní pergola vypadat a na co se vlastně můžete těšit. Měli byste dostat předběžnou cenovou kalkulaci i termín, kdy bude práce dokončena.