Je správný čas na hypotéku?

Koronavirová krize přinesla jak něco dobrého, tak samozřejmě mnoho špatného. Zatímco s příchodem nového typu onemocnění došlo ke snížení hypotečních sazeb, na druhou stranu došlo ke strachu z toho, že lidé přijdou o práci. Na ramenech potencionálních investorů se nyní zrodily dvě figurky – ta, co říká, ať se jde do toho, že takto nízké úrokové sazby už dlouho nebudou, a ta, co vidí svět realističtěji s možností, že by už zítřejší den mohl být ten nepracovní. Která z figurek má pravdu?

Otázkou tedy zůstává – je nebo není správný čas na hypotéku? Přece jenom pokud nepatříte k dědicům velké nemovitosti, přemýšlíte, jestli do toho jít nebo ne. Je to přece jenom velký krok. Kromě níže zmíněných rad či doporučení se obraťte na realitního makléře, který vám dokáže poradit i s dalším výběrem nemovitosti.

Budete bydlet ve vlastním

Ta správná chvíle vzít si hypotéku je vždycky. Přece jenom to znamená, že budete bydlet ve vlastním. Nebudete muset hradit nájemné a dávat peníze do kapsy člověku, kterého vlastně vůbec neznáte. A po splacení hypotéky už budete hradit jenom náklady spojené s energiemi. Tento důvod tedy nelze nijak zpochybnit nebo vyvrátit.

Investice do budoucnosti

Ať už patříte k dědicům nějaké nemovitosti nebo máte, kde bydlet, i pro vás je hypotéka tím, nad čím byste neměli přemýšlet. I když v koupené nemovitosti možná nebudete bydlet, přece jenom je to investice do budoucnosti, která vám přinese finanční svobodu. Peníze vám budou putovat do peněženky, aniž byste museli hýbnout prstem. A to se vyplatí, nemyslíte?

Obecně se tvrdí, že investice do nemovitostí je jednou z nejlepších investic, kterou člověk může během svého života udělat. Nezáleží na tom, jestli je kupujícím velký investor nebo obyčejný smrtelník. Každý může vytěžit stejně.