Skandinávské bydlení i u vás doma. Jak na to?

Při zařizování interiéru se snažíme o to, aby nám tak nějak všechno šlo do kupy. Aby nám všechno ladilo a nic nevynikalo, aby se spíše dosáhlo jednotného a hezkého, nikoliv kýčovitého domova. A přesně tímto duchem dokáže působit skandinávský styl, i proto se k němu lidé velmi často přiklání. Je jednoduchý, nadčasový, plný neutrálních tónů a světla, jež je v každé domácnosti zapotřebí. Pakliže se i vy chystáte na zařizování domova do tohoto stylu, držte se několik pravidel.

Jednoduchost a funkčnost na prvním místě

I když by si člověk řekl, že na prvním místě při zařizování skandinávského domova bude bezesporu neutrální barevnost nebo světlo, spíš se má sázet na jednoduchost a funkčnost. Jasné linie, hladké povrchy, čistota. Honosné nebo zdobné prvky nejsou v takovém případě vítány.

Co však vítáno je, je dřevo samo. Dřevěné policové regály mohou ozdobit kanceláře, případně mohou být využívány jako regály na květiny na balkoně. Obecně ono dřevo se má využívat také na podlahu či se z něj má vyrobit jiný kus nábytku.

Tlumené odstíny signalizující severský interiér

Skandinávský styl bydlení pochází ze severu, proto bychom se měli snažit o docílení efektu severu uvnitř místností. Tlumené barvy nám v tom dokážou pomoct. Nemá se však jednat o tmavé tlumené odstíny, nýbrž o světlé, které nám nebudou nijak pohlcovat světlo putující zvenčí.

Pokud vám bílá nebo neutrální béžová přijdou nudné, sázejte na pastelové a velmi jemné tóny. Jestliže přece jen zatoužíte po výraznosti, tmavá barva by měla ulpět maximálně na detailech čili drobných bytových dekoracích.

Pokojových rostlin není nikdy dost

Na co se v rámci skandinávského bydlení sází, jsou pokojové rostliny. A ostatně nemají jen estetickou funkci, ale jsou také praktičnost sama. Umí totiž čistit interiér a zbavují ho množství zdraví škodlivých škodlivin.