Imitaci dřeva docílíte pokládkou vinylové podlahy

Chtěli byste mít doma ve svém interiéru podlahovou krytinu, která bude naprosto věrně kopírovat vizuální vlastnosti dřevěných podlah, které si z nejrůznějších důvodu nemůžete dovolit? Vsaďte na vinylovou podlahu, která dokáže naprosto věrohodně imitovat nejen dřevo, ale i jiné dekory (kamennou dlažbu, beton a podobně). Navíc, vinyl podlahu si budete určitě moct dovolit. Stojí pouhý zlomek dřevěné podlahy z masivu, třeba parket. Vinylovou podlahu si můžete nechat položit odborníky, ale při malinké šikovnosti, si s pokládkou vinyl podlahy poradíte sami. Ušetříte tak hned dvakrát – za masiv a za pokládku.

Systém “click“

Rychlou, jednoduchou a spolehlivou instalaci vinylové podlahy zajišťuje systém “click“. Jako základ stačí pevný a rovný betonový povrch. Beton však nutný není. Pokud máte starou vinylovou podlahu, případně keramickou dlažbu a jsou-li tyto podklady plně funkční, můžete novou vinylovou podlahu položit přímo na ně. Jakmile budete mít novou vinylovou podlahu položenou, budete si moci užívat bosého běhání, protože vinylová podlaha je velmi příjemná na dotek. A jaké jsou další přednosti vinylových podlah? Vinyl podlahy skvěle odolávají nejrůznějším skvrnám. Docela významně dokážou tlumit hluk.

Jak udržovat dřevěné podlahy?

Pokud jsme vás o vinylové podlaze nepřesvědčili, máte možnost si díky floorforever.cz pořídit dřevěné podlahy a parkety, laminátové podlahy, PVC podlahy. Někteří lidé si dřevěnou podlahu mohou dovolit finančně, obávají se však její složité údržby. Ta však nijak zvlášť složitá není. U dřevěných podlah platí zásada – čím méně, tím více. Tedy pokud jde o úklid. Pokud jde o parkety a dřevěné podlahy obecně, ideální je úklid nasucho – zametání, luxování.