Šikovní pomocníci pro naše ranní životabudiče

Začátek dne si většina z nás bez kávy či čaje nedokáže představit. Pozvedne naši náladu a v chladných dnech nás i zahřeje. Pro jejich přípravu existuje celá řada šikovných pomocníků, kteří nám i usnadní.

V čem si připravit kávu

Pokud uvažujete o koupi šikovného domácího pomocníka pro přípravu kávy, prvním hlediskem často bývá vaše priorita – jde vám o kvalitu, rychlost, pohodlí nebo hraje důležitou úlohu i cena? Vhodné je vybírat na základě testů kávovarů.

K nejdražším výrobkům patří automatické kávovary na espreso. Bývají však také velice dobře vybavené, často v sobě mají integrovaný i mlýnek na kávu.

Rychlé a jednoduché ovládání nabízejí kávovary na kapsle. Uložíte vhodnou kapsli, zmáčknete tlačítko a kávovar vám připraví kávu.

Pákové kávovary potřebují, pro přípravu kávy, více času i energie. Výhodou je, že si kávu připravíte dle vlastní chuti. Některé disponují předehřívanou horní deskou pro předehřev šálků.

Ruční french pressa nabízejí nízkou cenu a není potřeba žádné papírové filtry.

  • Jak zacházet se zrnky

Praženou kávu je potřeba uchovávat tak, aby nevyvětrala nebo nenačichla od vůně dalších potravin. Ideální nádoby jsou neprůhledné a co nejvíce těsnící. Zrnka melte bezprostředně před přípravou, káva se lépe vylouhuje a nepřijde o svou vůni. Ideální je, pokud si vyhradíte nádobí, které bude sloužit výhradně pro přípravu kávy.

Připravujeme si dobrý čaj

Pokud si chcete vychutnat šálek kávy se vším, co tento lahodný nápoj nabízí, je potřeba při jeho přípravě dbát na správný postup. Teplota vody i délka louhování závisí především na druhu čaje. Zelený čaj můžete zalít dokonce opakovaně. Ráno můžete začínat čajem černým a během dne sáhněte do nabídky čajů bylinných. Poslední šálek čaje pijte s dostatečným časovým předstihem před spánkem. Množství čaje pro přípravu je záležitost subjektivní.