Trendy v naší ložnici

Ložnice je místem relaxace a odpočinku, proto by k těmto činnostem měla být uzpůsobena.

Postel jako hrad

Postel s dřevěnými sloupky a nebesy nemusí být doménou jen dětského pokoje. Nachází si své místo i v ložnici dospělých. S využitím různých druhů zajímavých látek lze velmi snadno vytvořit baldachýny, nebesa a další, dokonce i funkční, prvky, pomocí kterých získáte, alespoň částečně, soukromí. Vzhled postele a zároveň celé ložnice, můžete díky těmto dekorativním prvkům, změnit téměř ihned.

Barvy a trendy

Velmi oblíbené a trendy barvy jsou odstíny šedé a modré. Pokud chcete mít netradiční kombinaci, můžete je doplnit barvou žlutou. Chybu neuděláte ani s odstíny měděné nebo růžové barvy.

Co se povlečení týče, nabízejí se motivy přírodní. Pokud máte interiér zařízený v moderním stylu, sáhněte spíše do nabídky jednoduššího designu a barev spíše tlumených.

Noční stolky

Současný design již nabízí nejen stolky klasické, ale i různých tvarů. Funkci stolků může zastat i židlička či netradičně řešená stolička a vůbec není pravidlem, že by měly být oba stolky stejné.

Osvětlení

Vzhledem k velikosti nočních stolků se již noční lampičky používají jen velice málo. Pomalu, ale jistě je začínají nahrazovat lustry. Pokud i vy uvažujete nad tímto řešením, je potřeba na něj myslet již během zařizování celého pokoje.

Tipy na závěr

  • Jednoduše zařízenou ložnici můžete oživit originálním obrazem, který nemusí být zrovna na stěně. Lze využít i velkou plochu skříňových dveří.
  • Do obliby se opět vrací hebký samet. V ložnici jej uplatníte například v podobě přehozu na postel, který můžete, v chladném období, použít jako vrchní deku.
  • Pokud máte na zdi pouze jednu barvu, můžete stěně za postelí dodat šmrnc pomocí barevně laděných geometrických maxidekorů (obdélníky, hexagony či čtverce).