Proč je výhodné zažádat o hypotéku?

Slovo hypotéka je pro celou řadu z nás strašidelné, představa půjčky velkého obnosu peněz může řadu z nás děsit. Pokud si však hypotéční úvěr vhodně a správně naplánujete, je to jeden z mála výhodných úvěrů, protože investice do vlastního bydlení je rozhodně tím správným krokem. Hypotéku sice splácíte dlouhou dobu a je to veliký závazek, ale nabízí vám možnost bydlet ve vlastním domě či bytě, neboť bydlení ve vlastním domě či bytě je správná volba.

Hypotéka kalkulačka vám pomůže spočítat, o jakou částku můžete žádat a jak velkou sumu peněz budete muset splácet.

Informace k hypotékám naleznete na portálu porovnej24.cz/hypoteky.

Co nabízí hypotéka?

Ač se to možná nezdá, hypotéka nabízí celou řadu výhod:

  • Bydlení ve vlastním

Pokud si zažádáte o hypotéční úvěr, při jeho čerpání můžete bydlet ve vlastním domě či bytě za poměrně krátký čas. Bydlení ve vlastním umožňuje šetřit náklady za podnájem. Pocit vlastního bydlení je velice příjemný, vždy se máte kam těšit a kam se vracet.

  • Změna designu bydlení podle vlastní volby

Pokud bydlíte ve vlastním domě či bytu, můžete plánovat přestavby a různé stavební úpravy dle vlastního uvážení, nikdo vás neomezuje. Kdykoli můžete interiér bytu či domu měnit a přestože budete stále bydlet ve stejném, můžete se, po změnách, cítit, jako když bydlíte v novém domově. V podnájmu nemáte možnosti zásadních změn.

  • Odpočet zaplacených úroků

Čerpání hypotéky umožňuje snížit daňovou povinnost a odpočet úroků tak výrazným způsobem zlevňuje náklady na hypotéku.

  • Zajištění do budoucnosti

Vlastní byt či dům je výhodnou investicí i do budoucnosti a to nejen na důchod, ale i pro potomky.

Pokud máte vlastní dům či byt a naskytnou – li se v budoucnu velké finanční potíže, lze jej kdykoli prodat a pořídit si malý byt. Rozdíl finančních prostředků lze použít pro řešení nastalých potíží.